almanlarin mekanikteki yeri

Başlatan Karamel, 25 Aralık 2014, 23:32:43

LukeSkywalker

Ben calisma imkani buldugum an gidecegim Avrupa'ya.

Okan AKÇA

Kusura bakmasin kimse bizde  makina uretiminde mekanik ve otomasyon konularinda cok ustunuz  sadece biz biraz geriden gelmisiz ancak suanda üretme konusunda hiç bir sikintimiz yok ayda en az 2 tane avrupa menseili makina revize etmekteyiz kendi makinalarimizida yurtdisina ihrac etmekteyiz.

f15eagle

cyclone hocam ne üzerine makineler üretmektesiniz ?

Ben metal döküm ve hadde sektöründe çalışıyorum. Bu alanda almanlar gerçekten çok başarılar. Özellikle makinelerin metal gövdeleri hareketli aksamlarını çok sağlam yapıyorlar. 70'li-80'li yıllardan kalma halen çalışan makineleri var.
Biz de ikinci el aldığımız makineleri modernize edip kullanıyoruz. Mesela 1990ların başında yapılmış (yanlış hatırlamıyorsam) msdos üzerinde scadası olan bir makine vardı. Resmen endüstriyel bilgisayarların atası vardı makinada. Siemens marka. Onu yeniledik ve kullanıyoruz. Hatta bir afrika ülkesinden de alıcı çıktı satmayı düşünüyoruz.

Kendimizi ülkemizi küçük görmeyelim. Evet adamlar gerçekten çok güzel makineler yapıyolar. Mekanikde elektrik elektronikde çok tecrübeliler. Bizden de öndeler. Fakat biz de hiç değiliz.

Okan AKÇA

Hocam tarim sektörüne yönelik  seralar icin dozajlama makinalari ve İklimlendirme  cihazlari uretmekteyiz.  Nerdeyse bütün  mekanik kisimlari (motorlar hariç)  hidrolik kisimlari kendimiz tasarlayip üretmekteyiz. Bu arada biz cok küçük çaplı bir firmayiz.  türkiye biraz geriden gelsede gayet basariliyiz.  Dahada iyi olacaz zaten bizim üretmekten başka caremiz yok   sadece arkadaslar kendi alanlari konusunda durumlara göre  yorum yapmaktalar. Tarim konusunda Ortadoğu'da  bircok proje ve insaat yapmaktayiz.  Zaten  bu degirmenin suyu   gökten inmiyor

cann

alman mekaniği üstün ama bazen şöylede bir durum olabiliyor.
ilgilendiğim basit bir ürün yerli üretim 3500 alman malı 6000.
tüm teknik özellikler aynı. yan yana dursalar satıcı arasında ki farkı sadece bu alman malı fark ondan diyebiliyor.
buda tüketicinin markaya gereksiz para vermesi. yerli üretici, marka ve güveni hızla sağlamalı. satıcılarda bu konuda destek olmalı. müşterinin gereksiz yönelimini tatminkar şekilde açıklayabilmeli.

Gökhan BEKEN

Konu dışı mesajlar taşınmıştır.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Andromeda

Konuyu "kendi mesajlarımdan takip için" mesaj bırakıyorum..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Karamel

Alıntı yapılan: meftun - 27 Aralık 2014, 21:56:55
Konu dışı mesajlar taşınmıştır.

hocam kavgaya dahil olmak yerine arastirmalarima devam ettim. ::) almanlar deniz altilarindada cok iyimis..... http://en.wikipedia.org/wiki/U-boat

mesaj birleştirme:: 28 Aralık 2014, 02:56:46

amerikanin 2. dunya savasinda kullandigi en iyi ucaklardan birisini olan p 51 mustangi tasarlayan ekibin basindaki muhendis http://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Schmued

एक होना

@ Karamel mademki almanların mekanik işlerini merak ettin. hatta savaş yıllarına kadar gittin gitmişken enigma adında bir mekanik şifreleme sistemini yaptılar. araştır derim.

almanlar savaş döneminde mekanik ve bilimsel olarak ciddi bir yükseliş gösterdiler. ve hala devam ediyor.

konu ile alakası yok yinede yazayım.
eski işim kablo tv sistemleri kurulumu üzerineydi.kullandığım tüm ürünler alman malıydı.
yaptıkları headend ürünlerini dünyanın 4 bir köşesine gönderiyorlardı.

LukeSkywalker

Viktor Schauberger isimli vatandasi da arastirin.

mesaj birleştirme:: 28 Aralık 2014, 07:57:25

Öyle bir ulke hayal edin ki tanklarini Ferdinand Porsche tasarlamış olsun .  İlk jet motorlu savas ucagini tasarlayanlar da Almanlardir. Messerschmit me-262 yanilmiyorsam.

mufitsozen

Schwerer Gustav'ida rahmetle analim  :)

Her seferde 7200kg'yi 37km' nokta atisi yapardi!

Ne gunlerdi onlar... :D

Bunun birde kardesi Dora vardir ama o maalesef harbin sonuna yetisemedi.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

magnetron

1980 lerdeki alman arabalarına bakıyorum da
öyle üstün bir tasarımları yok

ama şimdi dünyada satılan lüx otomobillerin %60'ı alman yapımı

demekki onlar da boş durmayıp çalışmışlar

ne demişler : nazar etme ne olur çalış seninde olur

bir de şunu unutmayalım

iç pazarda belli bir satışı yakalamadan ürettiğin ürünlerin kalitesini ve yurtdışı satışını arttıramıyorsun

almanya 2. dünya savaşından sonra parasının değerini düşük tutarak yerli malını teşvik etti

biz ne yapıyoruz aman paramız değerli olsun

iyi güzel olsun da 100 dolarlık ihracat yapmak için 70 dolar ithalat yapıyorsun

nasıl gelişecek yerli sanayi ?

Karamel

OG

Almanların iyi yonlerini not edip kendimizdeki potansiyele bakmak daha doğru https://youtube.googleapis.com/v/T1KFe4VdSI4%26start=680
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.