LED AYNA YAPIMI (SONSUZ AYNA) _Bugün Ne Yapalım?-12-

Başlatan elekTRofizikci, 26 Aralık 2014, 14:51:39

elekTRofizikci

Merhaba arkadaşlar.
Yine değişik bir led uygulaması ile karşınızdayım arkadaşlar. En sevdiğim uygulamalardan biri olan sonsuz ayna uygulaması. Basit bir fizik kuralı ile bir sıra şerit led ile sonsuz led görünümü elde ediyoruz... İyi Seyirler...

http://youtu.be/uOXccebWhxg

Diğer Kendimiz Yapalım Çalışmaları:

LEDLİ RESİM ÇERÇEVESİ_Bugün Ne Yapalım? -11-
DIY_ INFRARED ISITICI YAPIMI_ Bugün Ne Yapalım? _10_
DIY.ELEKTRİK MALZEMELERİNDEN TRİPOD YAPIMI_Bugün Ne Yapalım _9_
AHŞAP YAKMA MAKİNESİ_ Bugün Ne Yapalım? -8-
LEDLİ FENER YAPIMI (Bitik Pilleri Kullanmak İçin)_Bugün Ne Yapalım? -7-
HAREKET SENSORU YAPIMI (Isıtıcılar ve Güçlü Cihazlar İçin)_Bugün Ne Yapalım? -6-
NH (bıçaklı) SİGORTAYI SÖKÜM_ANLATIM_KULLANIM_Bugün Ne Yapalım? -5-
MEŞGUL TABELASI YAPIMI VİDEOSU (Toplantı ve Yönetici Odaları İçin)_Bugün Ne Yapalım? -4-
TASARRUFLU AMPÜLDEN LEDLİ GECE LAMBASI YAPIMI_Bugün Ne yapalım? -3-
BASKI DEVRE ÇIKARMA ANLATIM VİDEOSU_Bugün Ne Yapalım? -2-
EV YAPIMI LAPTOP SOĞUTUCU ( HOMEMADE LAPTOP COOLER )_Bugün Ne Yapalım? -1-
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Mucit23

Recep METE

printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Cemre.

Keşke teşekkür et gibi bir buton olsa :) Lütfen gelişerek devam edin :)

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: huseyin67 - 26 Aralık 2014, 21:23:46
Keşke teşekkür et gibi bir buton olsa :) Lütfen gelişerek devam edin :)
Ben teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Evet "beğen" butonu şart aslında kendim için değil de bizimde beğendiğimiz çalışmalar oluyor. Eminim ki onlarda bir beğeni bekliyorlardır. Ama sürekli sadece teşekkür lerden oluşan bir konuda , özellikle katılımın yüksek olduğu konularda "kuru kalabalık oluyor". Bir konuya bakıyorsunuz bazen 8 sayfa ama 6 sayfası iyi niyet yazısı dolu. Bu da konuyu öğrenmek isteyenler için zaman kaybı demek. Zaman değerlidir, boşa harcanmayacak kadar... İyi forumlar...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Andromeda

Video da ağırlık led konusuna verilmiş sanki , halbuki konu sonsuz ayna..
hiç bilgisi olmayan biri nasıl yapıldığını bu videodan anlayamaz, bana öyle geldi..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

elekTRofizikci

Doğrudur. Ama kendim yaptığım için belki bana öyle gelmedi. Temel mantık, iki ayna arasında led olması ve aynalardan birini düz ayna diğerinin çift taraflı ayna olması idi. Onu da belirttiğimi düşünüyorum.  Dediğim gibi bana göre... Teşekkürler.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: elek - 27 Aralık 2014, 13:39:29
Video da ağırlık led konusuna verilmiş sanki , halbuki konu sonsuz ayna..
hiç bilgisi olmayan biri nasıl yapıldığını bu videodan anlayamaz, bana öyle geldi..

katılıyorum video yu 2 defa izlemek zorunda kaldım.

ön taraftaki aynanın dışardan içeriyi gösterip içerden dışarıyı göstermeyen türden olduğunu ilk izlediğimde kaçırmışım.

ilk fırsatta bende bir uygulama yapacağım süper hediye olur bundan..

birde cama resim basan makineden bahsedilmiş nedir o makine nerde bulabilir baskı yaptırabiliriz.

veliusta

helloworld

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: ahmet_zxc - 27 Aralık 2014, 21:00:54

ilk fırsatta bende bir uygulama yapacağım süper hediye olur bundan..

birde cama resim basan makineden bahsedilmiş nedir o makine nerde bulabilir baskı yaptırabiliriz.

Mücevher kutusu veya plaketlerin kutusunu kullanabilirsin küçük boy düşünürsen. Hem dışları deri veya kadife oluyor, güzel olur. Kutuyu açınca otomatik yanar, bir swich bağlarsın... Camcılarda oluyor, her camcıda olmazda lazerle çiziyolar. Ücreti ise dakika başına alıyorlar.  Yani çok yoğun resim seçmemekte fayda var. Ben baya masraflı oluyordu diye yapamamıştım :) tabi benim çerçeve gördünüz çok büyüktü :)

mesaj birleştirme:: 28 Aralık 2014, 15:35:49

Alıntı yapılan: veliusta - 27 Aralık 2014, 23:02:07
Kendine bi kamera alsan çok iyi olacak.

Valla çok iyi olacakta sayın veliusta şuan zor. Şimdilik telefonumla devam edeceğim...Etmek zorundayım...  Aslında çok da kötü değil görüntüler ama bazen oynatıcı, internet hızına göre düşük kalitede açıyor. Ayarlardan kontrol ederseniz belki sizde de öyle birşey olmuştur. yüksek kaliteye ayarı yükseltebilirsiniz... mesela 720p lik görüntüyü bazen 360 bazen 420 v.s. de açıyor... Öneriniz için sağolun.

mesaj birleştirme:: 28 Aralık 2014, 01:36:50

Alıntı yapılan: helloworld - 27 Aralık 2014, 23:57:23
yine döktürmüşsünüz tebrikler :)
Teşekkür ederim...