Online Oyunları engelleme

Başlatan Mucit23, 27 Aralık 2014, 01:29:05

Mucit23

Su internet üzerinden oynanan oyunlar var bilirsiniz. Resmen bağımlılık yapıyor.  Ben kullanıcının durumun farkına varmadan oyun çalışmasını kısıtlamak istiyorum. Amacım kullanıcıyı oyundan soğutmak.

Oyunun çalıştığı bilgisayar ile benim bilgisayarım aynı modemi kullanıyoruz.  Bu oyunlar düşük internet hızlarında düzgün çalışmıyor.  Ben internette ufak bir araştırmayla airties modemin arayüzüne girip Qos ayarlarindan mac adresine hız sınırı koydum. Fakat ise yaramadı. İnternet hızımız 8mbps fakat hedef bilgisayara 100kbps bile çok.

Oyunun çalışmasını engellemek adına neler yapabilirim? Silmek çözüm değil çalışmasını engellemek lazım.

Melih1802

ADB programı ile siteyi bloke etmek işe yararmı. Sitenin link' i varsa ben test edebilirim.

Kabil ATICI

Modem üzerinde yapılabilir mi bilmem, girme istenen sitemin ip biliniyorsa, başka bir yere yönlendirilebilir. (bilgisayara virüs kapmış ve silinemiyor, örneği) veya yasaklanabilir.
ambar7

Salih

Alıntı yapılan: Mucit23 - 27 Aralık 2014, 01:29:05
Su internet üzerinden oynanan oyunlar var bilirsiniz. Resmen bağımlılık yapıyor.  Ben kullanıcının durumun farkına varmadan oyun çalışmasını kısıtlamak istiyorum. Amacım kullanıcıyı oyundan soğutmak.

Oyunun çalıştığı bilgisayar ile benim bilgisayarım aynı modemi kullanıyoruz.  Bu oyunlar düşük internet hızlarında düzgün çalışmıyor.  Ben internette ufak bir araştırmayla airties modemin arayüzüne girip Qos ayarlarindan mac adresine hız sınırı koydum. Fakat ise yaramadı. İnternet hızımız 8mbps fakat hedef bilgisayara 100kbps bile çok.

Oyunun çalışmasını engellemek adına neler yapabilirim? Silmek çözüm değil çalışmasını engellemek lazım.

Kendi oğlun için değil mi?
Bende çok uğraştım. Vazgeçirmek çok zor.
Bu sene son anda aklı başına geldi, çok şükür.
Artık oyunu bıraktı ders çalışıyor.

Mucit23

Oğlum değilde kardeşim için.  Modem konusunu biraz daha araştırayım

एक होना

hocam modem 4 portlu ise çıkış yapılan port hızı düşürülebilinir.
mac adresine kısıtlama verilebilinir. şu kadar saat hizmet alsın diye.
tabi tüm modemlerde uygulanamıyor.

gerekirse kardeşinizin bilgisayarına virüs bulaştırabilirsiniz.
masa üstü pc kullanıyorsa ethernet kartı harici ise sürücüsünü kaldırabilirsiniz sağlıklı çalışmaz. yada ayarlarına girip hız düşürülür.

en kötü ihtimal oyun oynadığı esnada network kablosu sök tak yaparsın.

veliusta

Modem arayüzüne girip oyunun sunucu IP'sini filtreleyeceksin. Bu kadar basit.