win 8 kafayı yedirtcek

Başlatan hll, 27 Aralık 2014, 20:02:19

hll

arkadaşlar win 8 yüklü bir bilgisayar var sorun şu açılırken samsung yazısı geliyor daha sonra bios ekranı falan gelmeden "bilgisayarınızda beklenmedik bir hata oluştu onarım ekranı açılıyor" yazıyor siyah ekran geliyor belli bir süre sonra açılmıyor tekrar başa dönüyor recovery tuşuda bi işe yaramıyor bios a falanda giremiyorum hdd sorunu olduğunu düşünüyorum ama nasıl çözücem

muratdu

Bios, HDD den önce devreye girer diye biliyorum. Samsung yazısı çıkmadan önce bios a girmelisiniz. F2 veya Del gibi tuşlardan biriyle giriliyordu.

hll

normalde bios girmek için f12,del tuşuna basın diye bir ekran gelir o ekranda gelmiyor sadece ilk samsung yazısı geliyor sonra hiçbişey gelmiyor
"bilgisayarınızda beklenmedik bir hata oluştu onarım ekranı açılıyor" yazıp bilgisayar belli bir süre kitleniyor sonra bunlar tekrar oluyor
hiç bir şekilde ne bios ekranına nede recovery kısmına giremiyorum

sbugra

Win8 ile birlikte UEFI Boot desteği geldi. Bu şu manaya geliyor, bilgisayar açılırken bios Kontrolü ve Windows'un yüklenmesi çok hızlı gerçekleşiyor. Bilgisayar açılırken Windows logosu dahi görünmeden pc markası görünüyor ve pc Açılıyor.   Bilgisayarın güç düğmesine basar basmaz bios a girmek için ilgili tuşlara basmayı denemelisin. Hdd Arızalı dahi olsa bios a girebilmen gerekiyor.