Ev ortamında kayıt için ekipman önerisi sorunsalı

Başlatan alper25, 28 Aralık 2014, 13:16:20

alper25

Merhaba sayın picproje.org üyeleri  bu konuyu açmadan önce sıkıntımla alakalıgenel bir araştırma yaptım ama hala net bir sonuca ve tecrübeli yerli bir kaynağa rastlayamadım mikrofon testleri, mixer tesleri gerekse kaliteli ses kartları testlerini hep yabancı kaynaklardan izledim video siteleri kanallarından. Ben 4 5 farklı enstrüman çalan ama müzik hayatında sadece sosyal bir faaliyet olan birisiyim bu olaydan para kazanmıyorum yani. Şimdi evde mixcraft cubase türevleri  programları kullanarak kayıt yapmak istiyorum. Mikrofon+mixer+bilgisayar   yada iyi bir ses kartı+ mikrofon+ bilgisayar vs kombinasyonlarından hangisini yapacağımı bilemediğim için ve paramı yanlış tercihlere yatırmamak adına sizlerden yardım istiyorum değerli tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum. Yapacağım kayıtlarda enstrümanları tek tek çalarak kanallara kaydedip en son vokal yapıp tamamlayacağım tabi bunun için tek bir mikrofon alabilirim buna göre dinamik mikrofon mu kondansatör mikrofon mu seçmeliyim bilemedim yani enstrümanların bazıları jack girişi yok akustik bazılarını direk bağlayabilirim.  Ayrıca şöyle bir düşüncem de var  mesela mixer aldığımı düşünürsek ileride ekipmana bir amfi  ekleyerek bağlamamı gitarımı jack ile bağlayarak vokal+bir enstrüman şeklinden ev ortamında  canlı müzik yapabilir miyim ? (bilgsayar olarak laptop kullanacağım) Ses kartlarının çok pahalı olduğunu düşünürsek şu ekipmanlar benim için yeterli olabilir mi ;

C-1 Condenser Mikrofon

http://www.electromiles.com/U29080,45,behringer-c-1-condenser-studyo-kayit-mikrofonu.htm

Q502 Deck Mikser

http://www.electromiles.com/U27358,19,behringer-xenyx-q502usb-5-kanal-usb-deck-mikser.htm

sonuç olarak bu ekipmanlarla yazılım+mixer+mikrofon+laptop kombinasyonu    yada amfi+mixer  kombinasyonları ile amacıma ulaşabilir miyim ?
Bunun haricinde siz değerli forum üyelerinin  görüş ve önerilerini beklerim.  İyi Forumlar...