Alibaba'dan ürün almak

Başlatan mistek, 29 Aralık 2014, 10:32:40

mistek

Aradığım bir ürünü Alibaba'da buldum. Fiyat aldım uygun geldi.
Toplam sipariş miktarı: 23usd

Bundan sonra nasıl yürüyor işler Aliexpress gibi satıcıya ödemeyi yapıp bekleyecek miyim? Gümrük işleri yine aynı prosedür mü olur?

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

t2

Eğer ürün sakıncalı ve yasak ürünlerden değilse
23 usd olan ürünü gönderim şekli olarak posta, taahhütlü posta seçerek siparişi tamamlayabilirsiniz. Ödemeyi yaparsanız ürün gönderildikten sonra 4-6 hafta civarında adresinize teslim edilir.

Sakıncalı ürünler kozmetik, dürbün vs..

erkan614

tamamen deneme yanılma
arkadaş spor ayakkabı aldı newbalance orj 75TL 3 haftada gelmiş kargocuya onay verdikten sonra karşı tarafa para gitmiş

Maxim

alibaba zor
genelde dhl-fedex gibi gönderim yollarını seçiyorlar
gümrükte takılması değil takılmaması çok zor.
üstelik bu yüzden posta gönderim ücreti çok yüksek

ayrıca, minimum sipariş adeti var ona dikkat etmek lazım hepsi 1-2 tane gönderim yapmıyor
ben bir keresinde lcd sormuştum adam kaç yüz tane lazım? diye dönmüştü.

alibabayı aliexpresin toptancısı gibi düşünün
büyük volumlü alış verişler için mantıklıdır.

mistek

500 tane 7.5mm klemens alacağım. Sakıncalı ürün değil ama adedi çok. Paket yaklaşık 2 kg geliyormuş.
500 tane fiyatı 23usd. Kargo şekli önerdi satıcı. UPS istersen 48 dolar, EMS istersen 52 dolar paypalla ödeyebilirsin dedi.

Sizce hangisi mantıklı?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

idaylik

aliexpress'ten ürün alabilirsiniz. Ücretsiz kargo ile 3-6 hafta da geliyor. ürününüzü siteden takip edebilirsiniz. Gümrükle ilgili sorularınız için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.
http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri

mistek

Paypal ile ödemeyi yaptım EMS ile gönderecek takip numarasıda verecek. Gümrüğe takılmadan da elime ulaşırsa kendi adıma çok büyük bir iş yapmış olacağım.

mistek

Malzeme geldi. Gümrükte kaldı. Adet çok olduğu için takılmış. İşlemleri halledip ticari olmadığını belirttim 75 euro altında olduğu için vergi ödemeden teslim aldım.

Benim için büyük insanlık için küçük bi adımdı.

t2

Teslim alırken TC numarası  sormuşlardır. Devlet oradan takip yapyor.

veliusta

Benim Takipsiz postalarımı gümrük memuru veya postacı çalıyor.
Kayıtlı posta almaktan başka bir seçeneğim var mı?

mesaj birleştirme:: 21 Ocak 2015, 14:30:28

Gümrüğe takılma nasıl oluyor?
Ben Tekirdağ'da oturuyorum. İstanbul'a mı gideceğim ürünü almak için?
Gümrüğe takıldığını nasıl bildiriyorlar?

mistek

Alıntı yapılan: t2 - 21 Ocak 2015, 14:04:24
Teslim alırken TC numarası  sormuşlardır. Devlet oradan takip yapyor.

Nasıl yani ? Takip derken Aldığım ürünü satarsam devlet bunu mu izliyor?

Alıntı yapılan: veliusta - 21 Ocak 2015, 14:27:21
Kayıtlı posta almaktan başka bir seçeneğim var mı?

mesaj birleştirme:: 21 Ocak 2015, 14:30:28

Gümrüğe takılma nasıl oluyor?
Ben Tekirdağ'da oturuyorum. İstanbul'a mı gideceğim ürünü almak için?
Gümrüğe takıldığını nasıl bildiriyorlar?

Hayır istanbula gitmiyorsunuz paketiniz bulunduğunuz ildeki gümrük servisine gidiyor işlemleri oradan hallediyorsunuz.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: veliusta - 21 Ocak 2015, 14:27:21

mesaj birleştirme:: 22 Ocak 2015, 14:30:28

Belkide postacı veya gümrük memuru evine kadar getirip bırakıyordur.  Mutlaka Komşun, yakın arkadaşın , belki akraban çalıyordur. Birde araştırmanı o doğrultuda yap belki bulursun.
Yalnız bulmadan önce öğrenmen gereken ilk şey emin olmadığın konularda çeneni kapalı tut. Heleki mesleğini alınterinden kazanan insanları şuursuzca zan altına bırakmak ammman ha çok büyük yanlışa düşersin
Persistance is the name of the game in this business....

muhendisbey

Eger calindigindan suphe duyuyorsan 2 secenegin var. Ya posta kutusu kiralayacaksin ya da postaci ile konusup paketleri pttden alacagini soylemelisin. Boylece gelen paketin oldugunda kapiya not birakir sen de pttden alirsin.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

sigmoid

posta kutusu kiralayabilirsin, yıllık ücretide sadece 6TL'dir.

ogy

PTT görevlileri özel kargo şirketleri gibi imza alıp kişiye teslim etme işini pek önemsemiyorlar.Kapıya bırakıp gittikleride oluyor.Birkaç kez apartmanda yerde bulmuşluğum var gönderiyi.