Oled lcd fiyatları ödümüzü patlattı

Başlatan baran123, 30 Aralık 2014, 21:17:22

baran123

Geçenlerde oled display gördüm (e-bayda 5 dolar falandı) grafik lcd lerle hiç uğraşmamıştım bir deneyeyim dedim boyutuda çok küçüktü tam istediğim gibiydi kadıkoyde ilk gördüğümüz elektronikçiye girip sorduk, adam 35 tl dedi arkadaşla aynı anda oha diye bağırdık adam güldü.Boyutu 50 kuruş büyüklüğünde falandı galiba.Çok şaşırdım açıkcası bu oledler neden bu kadar pahalı ? ve ebayde her şey çok ucuz ama kart olmadığı için hiç bir şey alamıyoruz haliyle yaptığımız çoğu devre maksimum proteus da kalıyor.Bir diğer sormak istediğim husus ise ebayden ptt nin ininal kartı ile alış veriş yapılabiliyor mu ?

एक होना

Fiyat yüksek olması nakliye, gümrük ve vergiden dolayı yükseliyor. tabi birde satan kişinin para kazanması gerekiyor.

e bayda 5 dolar ise karşılığı 11 TL civarı.

35 TL - 11 TL = 24 TL nakliye gümrük vergi ve satıcı payı.

Kabil ATICI

Oled ürünler henüz LCD kadar yaygınlaşmadığı için fiyatlarıın böyle olması normal. Bir de OLED'lerin kontrol çipleri cam üzerinde. (COG-Circuit On Glass) . Aynı yapıda olan LCD fiyatlarına bakarsan onların fiyatlarının da ucuk olduğunu görürsün. PCB üzeriendeki kontroller bulunan LCD'ler nispeten ucuz, ama COG olanlar pahalı.

Üretici sayısı arttıkça  ürün fiyatı düşecektir.

http://www.direnc.net/DOGM-KARAKTER-LCD,LA_327-2.html#labels=327-2
http://www.direnc.net/DOGM-GRAFIK-LCD,LA_328-2.html#labels=328-2
görüldüğü gibi...
ambar7

sigmoid

Migros larda paypal kart satılıyor.  Migros tan 2tl karşılığı ve teb atm lerden se şimdilik ücretsiz olarak karta para yüklenebiliniyor. Paypal kartı paypal hesabına ekleyip gönül rahatlığı ile ebaydan alışveriş yapabilirsiniz.  İninal kart kullanmadım, bilmiyorum,  hehalde o da olabilir. Paypal kart bedeli 5tl, artı enaz 25tl yüklü alnılaniyor.

एक होना

@ sigmoid hocam süper bir haber verdin. KK olmadığı için paypal hesabı sorundu benim için. yarın bir bakayım bahsettin yerlere.

saygılar.

baran123

@ sigmoid bana akbil gibi sadece yüklediğim kadar kullanabileceğim hiç bir ıvır zıvır işlem falan filan olmayan bir kart lazım internette kullanabileceğim bide paypalda geçerli

Melih1802

एक होना

@ Melih1802 hocam baktım da baya bir sorun ve şikayet var bu kart a alternatif var mı ?

एक होना

http://www.finansbank.enpara.com/urunler/encard/

hocam bu sistem de paypal ve bkm diye bir sistem ile koordine oluyor. yada ben yanlış anladım.

aspcibertan

Visa kart olduğu için Paypal'a tanımlayabiliyorsunuz kartı. Paypal hesabınızla yapacağınız alışverişlerin bakiyesini karttan çekiyor Paypal.

kimlenbu

Bende aldım paypal karttan aylık 1tl kullanım ücreti var, kart 5TL teb bankamatiklerinden komisyonsuz para yüklenebiliyor. Ama ben kartı deaktif ettim, bir şey lazım olursa şirket kartından aldırıyorum.

Elektronik malzemelerin çoğunu da ebay'den alıyorum, geçenlerde MIC29302 lazım oldu, malzemecim en az 750'lik top alman lazım tanesi de 1.5 euro dedi, ebay'den 10 tanesini 5 dolara aldım.