Silisli saç levha ve bunu lazerde kesecek iş yeri

Başlatan z, 01 Ocak 2015, 19:43:56

z

Trafo ve motor yapımında kullanılan silisli saçlardan özel kesim yaptırmak istiyorum.

Ankara'da hem saçı satan hem de kesimi yapan firmalar varmı?

Reklamcıların kullandıkları laser kesim makineleri ile 0.3 mm silisli saç kesilebilirmi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Bülent Hocam tanidigim bir firma var ozel bir kalip yaptirmislar silisli sac kesimi yapiyorlar ancak olculeri nedir bilemiyorum hocam yarin ben bir goruseyim isterseniz ozelden telimi yazayim yarin irtibata gecelim
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

z

Kalıp yaptırdılarsa tek tip kesim yapıyordur anlıyorum.

AutoCAD ile yapacağım çizimi verip kesilmiş saçları almak istiyorum.
Su jeti kesimi de olur hatta çapak derdim olmayacağı için belki daha iyi olur.

Telefonunuzu alayım görüşürüz.

Klein

Su jeti biraz pahalı. Lazer kesim malzemeyi bozuyor mu?

z

Tahminimce sacın kesilen kenarlarında çapak olur. Bu çapaklar da saçları istiflerken yüzeylerin öpüşmesine engel olur diye düşünüyorum.

Punch press de olabilir. Su jetinin maliyeti nasıl?

OG

Punch da vurmalı pres yapısında olduğundan ondada çapak veya hafif eğilme olabilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

HeCToR

Punchda Çapak Daha çok olur en mantıklısı Laser Yada Su jeti
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

sezgin05

Laser in ısıl etkisi sacın manyetik özelliğini bozabilir. Kalıp kesim veya su jeti daha mantıklı olabilir.

t2

Tabaka üzerinden a4 ebati civarında  100 adet kadar parça lazerle kesildi. ince sac tercih ettiğim için, kesim esnasında kabarma oldu. Bazı parçalar hassas olmadı.

z

Kaç para verdin? Bildiğimiz A4 kağıt gibi dört köşe kesimmiydi?

OG

Laserciler genelde çalışılan saat bazında fiyatlandırma yaparlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mistek

Hocam lazerde farkli metaller kestirdim gördüğüm şu, eğer adam işin ustası ise kesim capaksiz pürüzsüz oluyor. Zaten kesmeden önce kesersek çapaklı olur diye belirtiyordu ustalar.Fosfor bronz , pirinç, bakır kestirdim. 0.5-1mm kalınlıklarda. 1000 parça için parça başına 1 tl verdim. Min 100tl alıyorlardı.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

cann

sacın cinsine ve kalınlığına göre ayarlama yapması lazım, ayarlamadan keserse sadece çapak değil, örneğin delik vs ölçüsüde biraz kayıyor, örneğin 5mm lik sac keserken araya sizin 3 mm lik sacı alıp ayar değiştirmeden keserse, sizin ince ince hesapladığınız, 8.1 mm delik 8.3 çıkabilir.

önce bir kaç tanede heba etmesine izin verin, ayarlasın yoksa hepsi çöpe gidebilir.

ama sac bulamadık henüz. buralarda yok, kime telefon edip gönlünü yapacağızda lütfedip 1 m2 0.5 sac gönderir ki.?

Pyrodigy

Lazer kesimde paslanmaz saç kestirdiğimde ciddi çapak olmuştu. Normal saçta yani paslanan koyu renkli olan kesildiğinde tertemiz çıkmıştı. Sanırım Malzeme cinsine göre lazer çapak yapabiliyor. Buda adetli üretimlerde ciddi sıkıntı.
Persistance is the name of the game in this business....

t2

4kose degildi raket benzeri şekli vardı. 3-5 sene oldu parasini hatırlamiyorum. Pahali olmuştu. Sacı az bulamadım komple  tabaka boşa gitmesin diye 100 tane civarı kestirdim. 2tane parça kullandım 2 yedek sakladım. Kalanları bir kaç sene sakladım sonra çöpe attım.