smartcard proje (silvercard) yardım

Başlatan fahrimutlu, 17 Mayıs 2005, 03:02:44

fahrimutlu

Arkadaşımla smart cardla ve Pic16F877 ile güvenlik sistemi yapıyoruz.Silver card kulanıyorum.sadece silver card içindeki  PIC16F876 yı kullancam.JDM programmerda normal PIC16F876 yüklermiş gibi programı smart karta yüklüyoruz.bu  doğrumu .Fakat  devre üzerindeki PIC16F877 den kartın içindeki bilgiyi okutamıyoruz..????????????

ete

Anladığım kadarı ile kartın içindeki 16F976 ya program yükleyebiliyorsun ancak 16F876 nın kendi eepromundaki data bilgisine ulaşamıyorsun doğrumu?.

Bu iş için Loader gerekli. Yani önce 16F876 ya özel bir program yüklemelisin. Bu program kartı çalıştırdığın zaman içindeki data bilgisini alıp sana çıkıştan vermeli bunları kayıt ettikten sonra 16F876 nın kendi programını geri yüklemelisin.

Bir zamanlar bu işle uğraşmış idim. Bu iş için VP-30 programlayıcı kullanmanı tavsiye ederim. Bu programlayıcı ile birlikte çalışan bazı programlar var onlar anlattığım işlemi otomatik yapıyor zaten.

Forumda sonlara doğrı VP-20 ,VP-30 başlığı var oraya bir bak istersen. VP-30 daha kolay yapılabilen daha az sorunlu bir alet. VP-20 her zaman çalışmıyor. Sebebini bilmiyorum. Şayet bulamaz isen program adlarını sonradan veririm. Zira şimdi hatırlamıyorum.
ETE
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

fahrimutlu

thank you   yardımların için   ilk fırsat buldugum anda VP-30 bakcammm.

nurim

@fahrimutlu,

VP30 'u yapmak istersen ,benim hazırlayıp (baskılı devre) ve yaptığım devreye ait dosyayı buradan indirebilirsin.Malzemeler de üzerinde yazılı olduğu için kolayca yapabilirsin.Hatırladığım kadar "cartwriter v1.87"programı ile başarılı bir şekilde çalışıyordu.
buradan :
http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP1/files/
indirebilirsin.
Kolay gelsin.
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

fahrimutlu

@nurim

sağol arkadaşımda   senin verdiğin link   hatalı     :::::: :(

cnt

Alıntı yapılan: "fahrimutlu"@nurim

sağol arkadaşımda   senin verdiğin link   hatalı     :::::: :(
link hatalı değil.
guruba kendi mail adresinle uye olman gerekiyor.
daha sonra dosyalara ulaşabilirsin