Journal Kayan Yazı Hexleri veya asmsi...

Başlatan mustafacan, 17 Mayıs 2005, 12:40:26

Ersin

@protection,
cok hizlisin mesaji editlerken cevap vermisin  :D
sagol

e3

Alıntı yapılan: "swordman"@protection,
cok hizlisin mesaji editlerken cevap vermisin  :D
sagol
Rica ederim hocam. :P Ben bu Journal'in devresini yaptım lehimleme işlerini bitirdim bir tek eeprom ve pic'in programlanması kaldı.Kart öyle evde yatıyor.Ben 16F876 ile olan devreyi yaptım.Hocam siz hangi Pic ile devreyi yaptınız?Eğer siz çalıştırırsanız sizden çalışan yazılımı almak isterim. :D Bende birkaç yazılım var ama çalışıp çalışmadığını test edemedim.Forumdan @demirkan sağolsun.O yardımcı olmuştu.Bana hızlı dediniz ama bu konuda yavaş kaldım. 8O Ahhhhh şu finallerde başlayıp bir bitse rahatlayacam.Gerçi ondan sonrada staj var ama. :roll: Saygılar. ;)
.eem.

Ersin

durum bendede ayni, yalniz ben devreyi 3 e ayirdim.Yaptigim devre 16f876-20 ile yalniz matrix le driveri ayirdam hani panel eklenirse yan yana olsun veya ileride 8 değil de 16 sutun de olsun diye.
Benim derdim de hardware olarak test etmek duzgun mu diye, sonra oturup kendim yazacam hem pic hem de pc tarafini.
Az once farkina vardim eeprom u 2k lik almisim 256 alacagima birde ufak bir problem daha var ben piceasy2 ile programliyom bu programlarken once siliyo sonra programliyo, birde oturup bootloader icin devreyi yapmak lazim.
Hafta sonuna kadar askida kalacak simdilik.

e3

Alıntı yapılan: "swordman"durum bendede ayni, yalniz ben devreyi 3 e ayirdim.Yaptigim devre 16f876-20 ile yalniz matrix le driveri ayirdam hani panel eklenirse yan yana olsun veya ileride 8 değil de 16 sutun de olsun diye.
Benim derdim de hardware olarak test etmek duzgun mu diye, sonra oturup kendim yazacam hem pic hem de pc tarafini.
Az once farkina vardim eeprom u 2k lik almisim 256 alacagima birde ufak bir problem daha var ben piceasy2 ile programliyom bu programlarken once siliyo sonra programliyo, birde oturup bootloader icin devreyi yapmak lazim.
Hafta sonuna kadar askida kalacak simdilik.
Hocam sabırla ve azimle bekliyor olacağım. 8O :D Sağlıcakla kalın.İyi günler. ;)
.eem.

ayvalikli

slm arkadaşlar baktımki bu devre ile uzun zamandır kimse ilgilenmemiş acaba bu devreyi yapıp bitiren yokmu eğer varsa herhangi bir site veya upload sitesine resimlerle birlikte devre şeması yükleyici ve yüklenecek dosyalarla birlikte profesyonel veya amatör olarak yapımla ilgili bilgiler yükleyebilirmi beni sakın kolay yoldan bi şeylere uğraşmakla suçlamayın yazıyı başından sonuna kadar okudum ve kafam öyle karıştıki heşey çok dağınık ki eğer toplanabilirse başta ben ve inanıyorumki benim gibi birşok kişi yapana dua edecek şimdiden kolay gelsin

gokerg

http://www.geocities.com/grngoker/kayan_yazi.pdf

buradada iyi bir proje var arakadaşlar , bunu deneyen varmı aranızda

berkay_yalan

Arkadaşlar bu demo hex nasıl oluyor. nasıl yapıyorlar yazılımdanmı yoksa ayrıca kodlarımı var. Yoksa belli baslı dillerlemi yapılıyor. Ben kendi kodumu demo yapmak istesem hangi yolu izlemeliyim.

e3

Demo kod derken, devreyi tasarlayan arkadaş örneğin orjinal kodlarda çeşitli animasyon yapılmasına izin verirken, demo da izin vermemiş, sadece belirli karakterlerin kaymasına izin vermiş. Ben bu devreyi yapmıştım, çalıştıramadığım için yatıyor evde, tabi bir de nerede olduğu bilsem daha iyi olacak :D İyi günler.
.eem.

ilker_32

İncelediğim kadar ile bu proje üzerinde uzun bir çalışma olmuş. Sonuç olarak bir yerde proje yarım kalmış. Yarısı çalışmış yarısı çalışmamış. Gerisi zaten içler acısı. Elinde hala bu projeden kalıntılar olan varsa bu başlık altına upload ederlerse incelemek isterim. Önceki başlıklardan sanırım canlı link kalmamış. Açıkcası en merak ettiğim demo.hex tir.

Herkeze Kolay Gelsin...

mustafacan

journalı 2 defa yaptım 2sindede çalıştı hex ve kodlar şema sağlamdır arkadaşlar... http://rapidshare.com/files/52946116/Journal.rar.html   eagle çizimleride kendi sitesinde zaten...
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

ilker_32

Journal kayan yazı devresinin kodları C dilinde yazılmış olmalı. Journal'ın sitelerini uzun süre inceledim. Kodlara rastlamadım. Yada rastladım, kodlar rapid içinde olabilir. Çünkü dosya toplarken bir kaç C dosyasına rastlamıştım. Hayırlısı, araştırmalarım sonucu ortaya çıkar. Sanıyorumki kodlar kimsenin elinde yok. (Elinde journal'ın kodları olan varsa her hangi bir dilde olabilir. Foruma upload edebilirler. Projenin gelişmesinde büyük rolü kodlar oynayacaktır.) Projeyi kendi çapımda biraz geliştirmeye çalışacağım.

Başlık altını tekrar inceleyip Journal'ın dosyalarını tekrar sizler sayesinde bir araya getirdim. İsteyenler aşağıdaki linkten download edebilirler. Tüm dosyalar rapid içinde mevcuttur. Tabi kodlar hariç eğer kodlar olsaydı şu zamana kadar bir proje ortaya çıkardı diye düşünüyorum.

Başlık üzerinde ASM geçiyor ama onada rastlamadım.

http://rapidshare.com/files/52971960/Journal_kayan_yaz__305_.rar

Herkeze Kolay Gelsin...

files

kodu bulmadan paçaları sıvamayın. kod mod yok . bildiğim kadarıyla sade demo kod var. DEvreyi yaptıktan sonra bari boşa gittmesin diye 70 euro verip programli pic almanız gerekebilir . Doğru dürüst çalışan full projeyi kimse vermeez.[ Hayal kurmayın/U] Var diyen arkadaş binbir emekle türkçe karakter ekleyip kendi kullanmaya çalışıyordu  ama o da tam olarak becerememişti galiba. şimdi bu türkçe karakterli doğru dürüst çalışan halini yaptıysa  onu paylaşırmı? önce bunu anlayıp işe koyulmanızı tavsiye ederim.  Belki de arkadaşımız hex olarak verebilir. Kendi kodunuzu yazacaksanız yapın tabi. orası keyfinize kalmış.

mustafacan

http://rapidshare.com/files/53042296/Jornal_C_kod.zip.html

c kodları burda ht ile derlendi çalışıyor.font tanımlamaları ver. hex ver çalışıyor deenendi. yalnız ben sistemi kurdum çalıştırdım demo hiçbirşey görmedim. bütün özellikler fulla çalışıyor... pice hexi yüklemeden önce boot olayına dikkat edin. önce boot yüklenmelidir.işin detayı buradadır. PROJEYİ YAPIPTA kontrol kart ve sürücü kart FOTOGRAFINI çekip gönderene hertürlü yardımcı olurum. ama ben yapacamda edecemde diyenler kusura bakmasın... dediğim gibi sistem çalışıyor...

files

"boot" dediğiniz bootloader gibi bir şey mi? Ozaman projeye code protect koyamayız denebilir mi?

mustafacan

Alıntı yapılan: "files"" Ozaman projeye code protect koyamayız denebilir mi?
konuyu değiştirmeye çalışmayınız... konu projenin çalışıp çalışmamasıdır.