STM32F07x ADC Vref Hakkında

Başlatan FxDev, 08 Ocak 2015, 11:44:50

FxDev

Merhabalar,

Daha önce STM32'de hiç harici Vref kullanma gereği duymamıştım. 2.5V sağlam bir Vref kaynağımı STM32F072 serisine sokabilir miyim? Bununla ilgili bir kıstas var mıdır? Deneyim eden?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Sepiroth

F205 serisinde kullaniyorum, max VDDA kadar olabiliyor. Ben 2.048V AD'den bir chip kullaniyorum.
Either you feel it, or not...

FxDev

Güzel bir haber. Teşekkürler.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

hgs

Dahili vref kaynağı olması gerek.

FxDev

Dahili Vref kaynağının toleransı çok kötü. %1 ve altı toleransta bir kaynağa ihtiyacım var maalesef.

Sepiroth

@FxDev
Benim kullandigim entegre asagidakinden;
http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADR440_441_443_444_445.pdf

Bunlarda bi A grade birde B grade var, iki versiyonda baya iyi, baya da ucuz:')
Either you feel it, or not...

FxDev

Gerçekten çok sağlam REF'ler. Yalnız devremde başka bir tane REF'im vardı. Bilgi için teşekkürler.