gridview düzenleme

Başlatan hayalimdesin, 10 Ocak 2015, 14:15:32

hayalimdesin

arkadaşlar ben ders programı hazırlamaya çalışıyorum fakat gridview ile veritabanında olan verileri düzgün bir şekilde aktaramıyorum. Yamak istediğim
                                                 BÖLÜM ADI: BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
GÜNLER         SAATLER                  DERSLER          SINIF           DERSE GİREN ÖĞRETMEN
Pazartesi        08:00                        Bilgisayar           D1                    A öğretmeni
                      09:00                        Türkçe               D1                    B öğretmeni
                      10:00                        Tarih                  D1                    C öğretmeni
                          ""                             ""
                      17:00                                                 

diğer günler içinde yukardaki kaydın aynısı olacak

yukardaki gibi bir tablo oluşturmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bunu gridviewle tasarlayacam
benim yapamadığım kısım gün kısmı Pazartesi yatay yazmayacak dikey yazacak yani yukarda 08:00 saati ve 17:00 saatleri arasında tek bir hücre olacak Aynı şekilde bolüm adınında en üstte tek bir hücrede  exceldeki gibi birleştirilmiş halde görünmesini istiyorum. bu kaydı nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.                   

barisertekin

Windows mu? Web mi?

gridview dediğin için web olduğunu anlaşılsada windows olduğunu düşünüyorum. Windowsta DataGridView diye geçiyordiye biliyorum.

iki türlü de row template araştırman gerekir.

hayalimdesin

Hocam Windows uygulaması için