yanıp sonen led uygulamasına yardım

Başlatan mcan, 19 Mayıs 2005, 17:16:38

mcan

pic programlayıcım var,seri portdan baglanıyor,fakat hex dosyasını atacagım programlar benim xp de hiç çalışmıyor 98 de çalışıyor 98 de yuklu çalışan bişiler yoksa sorun değil hayır sizde xp de çalışıyorsa bendeki sorun ne olabilir......gittim birde pic c diye kitap aldım adam hitech pic c ye göre anlatmış kurdum o programı o da dos tabanlı hic de hoşuma gitmedi zaten xp de çalışmadı bende ccs c kurdum gayet hoş güzel bişi yanlız bu sefer kitaptaki kodları bu derleyiciye yazınca abuk subuk mesajlar veriyor sürekli hata yapıyor,hatta ben bu odları hitech in içindeki başlık dosyalarını ccs c ye ekleyerek kullanmayı denedim bu seferde illegal c character gibi hatalar verdi.......

bilenlerden ilk ricam ccs de nasıl 250 ms aralıklarla rb0 pinindeki ledi yakıp sondurecegimdir bunu bana yazabilirmisiniz

ikinci ricam acaba size hitech in pic 16f84 ile ilgili *.h uzantılı başlık dosyasını göndersem bunu ccs ye uygun hale getirebilirmisiniz böylece hitech c de yazılan kodları direk ccs c ye uyarlarım vede hitech in derleyicisini kullanmak zorunda kalmayız

teşşekürler

mcan

#include <16f84a.h>

#fuses XT,NOWDT,NOPROTECT

#use delay (clock=4000000)
void main()
{
SET_TRIS_B(0)
FOR(;;)
{
PIN_B0=0
delay_ms( 250 )
PIN_B0=1
delay_ms( 250 )}}

bunda EXPECT;  diye bi hata veriyor neden olabilir sizce birde bu yazdıgım çalışmıyor ama eksikleri neler neden hata veryor

mcan

hatalar ; koymamamdan oluyormuş koydum fakat bu seferde başka bir hata verdi yaw bunun çalışır bi versiyonunu nereden bulurum

mcan

sorun cozuldu :D kodlar direk çalışmıyor,başlık dosyasnı değiştirsekbile

aster

dostum iyi hoşta hep sen çaldın sen oynadın, ama sonucu tahtada göremedim  :roll:  :?: