PIC BASIC PRO Öğreniyoruz soru cevapları

Başlatan aster, 19 Mayıs 2005, 17:33:33

explorerman

arkadaşlar merhaba
ben yeni üye oldum ve Ete beyin konu anlatımları gercekten harika.forumda ders notlarının atıldıgı bir gmail hesabı var acaba nasıl üye olabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.

hkalaycioglu

arkadasım hos geldın aramıza E T E hocamızın derslerı zaten yukarıdakı lınkte verılmıs 10 derslık bır dosya proteus sımülasyonları ve programlarıda var benım bıldıgım baska  bu sekılde bır dersı yok bunlarıda a.zorba arkadasımız yuklemıs

pozitive

Yukarıda verdiğiniz link çalışmıyor

rapid de sorun yapıyo

rica etsem mail ime gönderirmisiniz.
emre_kilic@hotmail.com
veya  bir tane gmail li adres var onun şifresi güncellense çok güzel olur.

Pbp da diziye sabit sting değerler nasıl tanımlayabilirim.
dizi[1]="pazartesi"
dizi[2]="salı"

gibi bişi yazmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Herkese kolay gelsin

hkalaycioglu

yukarıdaki linkler sağlam arkadaşlar

emrkaya

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza. sormak istediğim bi şey var
ben bilgisayar programlarıyla elektronik devreleri kontrol etmek istiyorum. Kendimi bu yönde geliştirmek istiyorum. Neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olurmusunuz. Pic Basic ile ilgili makaleleri okudum ancak, resimler çıkmıyor bende. Bunlarla ilgili detaylı bilgi verebilirmisiniz .

Yardım ederseniz çok sevinirim

ilker_32

öncelikle aramıza hoş geldin pic basic öğrenmek istiyorsan Ete hocanın dersi var link aşağıdadır.

http://rapidshare.com/files/20022971/eteders.rar

ete

Bildiğiniz üzere bilmeyenlerin öğrenebilmesi için değişik bir mantıkla basic dersleri yazmış idim. Dersler toplam 10 adet dersten oluşmakta idi.  Bu derslerin arasında eksik olan PWM konusunu tek bir ders halinde Ders-11 olarak toparladım. Önceki derslerin linkleri silinmiş olabilir. Bu yüzden 11 adet dersin tamamını aşağıdaki linke yükledim.

http://dosyam.net/?id=gmc43k

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

y_murat

sevgili arkler bu gmailin sıfresı ne acaba gırıorum ama olmuo bı daha yazarmısınız :roll:  :arrow:

okantex

selam ETE Hocam,
notlarinizxdan  php ogrenmeye calisiyorum.ADC konusuna kadar acıklamali gilmissiniz fakat ordan sonrasi biraz yuzeysel olmuş.aklinizdan gecenler kagida tam yansimadiigindan anlamk zor oluyor.
ozellikle ham=ham+1  yaptık tan sonra olay kopuyor.
neyse benim bi sorum olacak bu php de komut oncelligi nedir.

programyaziyorum
ADC kullancam bir nevi osiloskop gibi bir program olacak.
5 micro saniye araliklarla olcum alcam.
toplam olcum alacagim periyot 300mikro saniye ondan sonra 9700micro saniye boyunca okunan deger sifir olacak
tabi bu arada gelen "0" degerli olcum ekrandaki sonucu etkiliyor onndan etkilenmemek icin
baslangicta
DEFINE LCD COMMANDUS 1000 yaptim.buda 1000mili sn ye beklet demek.
ben olcum yaptıgım aralarda bazi komutlar kullaniyorum
yani bol miktarda lcdout tanimlarim var.
ilk cıkan lcdout normalde 1000 mili sn beklemeli. ama benim 1000mil sn dolmadan verecegim
LCDOUT $FE,1, silme komutum ilk komuta gore oncelikli midir.
yani bu silme komutu gelince onceden yazilan silinirmi.

aziz41

ete hocam yazdığın pic basic ile ilgi ders notları mükemmel emeğine sağlık.benim sorunum şu.derslerdeki örnekleri mcs plusta yazdım asmbler kodlarında hata verdi.mcs de kullandın hata vermedi fakat 16f628 e program atamıyorum.bana yardımcı olursan sevinirim.teşekkür.

empire62

Merhaba,
picprojeup@gmail.com adresine konan yazılara nasıl ulaşacağım?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

a.zorba

forumumuzun upload alanı   http://picproje.4shared.com/   olmuştur hepsinı değilsede bir kısmını bu alanda bulabilirisn  pass :www.picproje.org
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

erkan614

iyi çalışmalar herkese
yaklaşık 1,5 sene pic ile meşgul olup asm dilinden dolayı lcd ye yazı yazmak için 40 türlü takla atmak canıma tak etti #c den daha kolay olduundan pbp örenmeye karar verdim ve ete hocamızın derslerine dün başladım ilk 3 ders sonun da doğru kaarar verdiimi anladım asm ile çok takla tıomuşuz :) tabi asm nin vazgeçilmez yanları var  o ayrı mesele

benim 1. sorum pbp kodları arsına asm kodlarını da ekleyebilirmiyiz

2. sorum pbp nun enso derleyicisi nedir nerden temin edilir?

M_B

merhaba   arkadas.

PBP da Asm kodları ekleyebılırsın.

[code]ASM
  bsf PORTA, 0 ; Set bit 0 on PORTA
  bcf PORTB, 0 ; Clear bit 0 on PORTB
ENDASM
benim bildigim 2,47 versiyonu var
Kolay gelsın.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

erkan614

ben pbp demo kurulu şu an şindi 2.47 yi indirdim ama herhangi bir setup dosyası bulamadım 2.47yi nasıl kurarım