ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

Recep METE

Hocam verdiğiniz bilgiler ve degerli yardimlar için sonsuz teşekkürler. Programi hâlâ calistiramadim ama sağlık olsun. Windows 8 kurulu bir laptop ta deneyeceğim. İnşallah olur.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

cehennem

rica ederim. aksam win8 de denedik bi arkadasin bilgisayarinda calistirdik calisiyor bi dene olmadi aksam beraber bakariz.

Recep METE

Sayın hocam ben bunu gerçek devreye kursam çalışır mı acaba?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

cehennem

simülasyondaki gibi degil onun bi ayrintili semasi var onu bulup ona gore hazirlarsan calismasi lazim bence bende malzemeler olmadigi icin deneyemedim ama simülasyonda calisan donanimdada calisir büyük ihtimal.

Recep METE

Hocam ben enc28j60 modullerinden almak istiyorum. Bredboard uzerine kursam yardimci olur musun.

cehennem

bende almayı düsünüyorum zaman bulursam alıp ugrasir cözersem neden olmasın.yardimci olurum tabiki.

Recep METE

Hocam, windows 8 yüklü laptopa proteus 8'i kurdum.Program isiste artık hata vermiyor.Ancak web server kullanarak led yakıp söndüremiyorum.Bu iş beni çok yordu.Ah bir olsa tüm yorgunluğum gidecek ama... Hocam şu ağ bağdaştırıcı mı nedir onu nasıl düzenleyebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim. Galiba iş orda takılı kaldı gibime geliyor.

cehennem

kardes bilgisayarın ag baglantilarindan ip degistirdiysen veya dns ayari yaptiysan daha once o menuye girecen yada saatin yanında internet baglantisini goteren simge vardir ona sag tusla falan ag ve paylasim merkezini acip ag bagtastirini goster gibi bi secenek var sol ust kosede ona tiklayacan microsoft lu bi bagdastirici olmadi lazim ona ip verecen

Recep METE

Olmuyor ne yaptımsa olmuyor size team versem bakabilir misiniz?

mesaj birleştirme:: 04 Şubat 2015, 18:37:13

Hocam,"ethernet2, tanımlanamayan ağ, Microsoft  KM TEST Geri Döngğ Bağdaştırıcısı" diye  bir ağ var.Muhtemelen virtualı kurduktan sonra oluştu.Ben bu simgenin üstüne gelip sağ tıklayınca tcp/ipv6 tcp/v4 var ben v4 ün ip lerini verdiğin iplerden giriyorum. ama olmuyor

baran123

@semfero ıd şifre gönder team viewer bakabilir istersen.@cehennem bana gösterdi ayarını sağ olsun. :)

Recep METE

Bu işi halletmeden bırakmak yok. Ne gerekirse yapacağız.

mesaj birleştirme:: 05 Şubat 2015, 15:24:09

Olay çözüldü arkadaşlar@cehennem tarafından yapılan ayarlarda düzeltmelerle sorun çözülmüştür.@cehenneme sonsuz teşekkürler.

triyak

Sessiz olarak  konuyu takip ediyorum bir ay sonra bende ilgileneceğim enj ile ,  sorun neymiş peki ?

Recep METE

@cehennem hocam adres cubuğuna ip yazarak web serveri açamıyorum.sayfa görüntülenemiyor diyor.Bunu nasıl yapmıştınız anlatır mısınız.

mesaj birleştirme:: 05 Şubat 2015, 15:50:57

Alıntı yapılan: semfero - 05 Şubat 2015, 01:48:47
@cehennem hocam adres cubuğuna ip yazarak web serveri açamıyorum.sayfa görüntülenemiyor diyor.Bunu nasıl yapmıştınız anlatır mısınız.
Alıntı yapılan: wanted0035 - 05 Şubat 2015, 01:41:36
Sessiz olarak  konuyu takip ediyorum bir ay sonra bende ilgileneceğim enj ile ,  sorun neymiş peki ?
arkadaşım proteus virtual networku kurduktan sonra verilen ağa gereken ip ayarlarını girmek miş

mesaj birleştirme:: 05 Şubat 2015, 02:05:50

Tamam sorunu çözdüm.Önce simülasyonu çalışır duruma getirip sonra adres satırına ip yazıp entırlamak gerekiyormuş.

baran123

Bende yaptım bu uygulama bayağı iyi oldu port açarak her yerden erişebiliyorum arkadaşlar oynuyor tabi bazen :D tabi buna bir de login eklemek gerek böyle paldır küldür olmaz :)

Recep METE

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 05 Şubat 2015, 02:49:07
Bende yaptım bu uygulama bayağı iyi oldu port açarak her yerden erişebiliyorum arkadaşlar oynuyor tabi bazen :D tabi buna bir de login eklemek gerek böyle paldır küldür olmaz :)

@baranekrem, port açarak başka bilgisayar dan nasıl erisiliyor. Sunu bir anlatir misin. Bende yapmak istiyorum.