ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

Emre MERMİ

@semfero modeminin arayüzüne girip oradan port açmanız gerekiyor. Eğer programı yazarken pic e 80. Portu atadıysanız 80. Portu arayüzden açtıktan sonra başka bir ağdan( yani o modeme bağlı olmayan bilgisayar veya telefondan) internet tarayıcınızın adres çubuğuna internet ip adresinizi yazarak ulaşabilirsiniz. İnternet ip adresinizi öğrenmek için google ye whatismyip yazıp çıkan sitelerden bakabilirsin. Port açmak için modeminizin adıyla beraber google a port açma yazarak aratabilirsin. Kolay gelsin.

Recep METE

Alıntı yapılan: lethaldream - 05 Şubat 2015, 10:52:19
@semfero modeminin arayüzüne girip oradan port açmanız gerekiyor. Eğer programı yazarken pic e 80. Portu atadıysanız 80. Portu arayüzden açtıktan sonra başka bir ağdan( yani o modeme bağlı olmayan bilgisayar veya telefondan) internet tarayıcınızın adres çubuğuna internet ip adresinizi yazarak ulaşabilirsiniz. İnternet ip adresinizi öğrenmek için google ye whatismyip yazıp çıkan sitelerden bakabilirsin. Port açmak için modeminizin adıyla beraber google a port açma yazarak aratabilirsin. Kolay gelsin.

Arkadaşım, ben bunu enc28j60  ile yapılmış proje için kullanacağım. Ancak aklıma takılan bazı sorular var.
1-Ben modem de port acarsam modemin ayarları bozulur mu? Yani bu modemi kullanan başka bilgisayarlar var. Oralarda sorun olur mu?
2-  Modem üzerinden güvenlik Kameraları izleniyor. Yapılan bu iş onların ayarını bozar mı?
3- ttnet ten alinan sabit ip le uzaktan kameraları izliyoruz. Bunlarin ayarları bozulur mu?
4-Yoksa sadece protes virtual networkun oluşturmuş olduğu ağ bağlantısı üzerinde mi degisiklik olacak. Ben projeyi kontrol icin port açacağım
Bu ve benzeri sorunlara yol açmadan sadece yapılmış proje üzerinde çalışma yapmak için port açılır mı?  Bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum. Esen kalın.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Emre MERMİ

sıkıntı oluşabilecek bir durum, kamera izleme hakkında bir bilgim olmadığı için net bir şey diyemeyeceğim. ama kameraları izlemek için de farklı bir port açılmış olmalı, mesela adres satırına 165.86.842.68:80 yazarsanız pic arayüzü 165.86.842.68:48 yazarsanız(48 kameralerın portu olsun) kameralar açılır. yinede net bilgi sahibi olmadığımı söylemek isterim.

Recep METE

Teşekkürler hocam. Fazla kurcalamamak lazım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

baran123

İşin kötü tarafı web tarafı da pice gömülü bunu normal web şeklinde yapamaz mıyız ?

Recep METE

Arkadaşlar ,enc28j60  ile yapılmış projeyi uzaktaki bir bilgisayardan yönetmem için port açmam lazım.Bunu adım adım anlatacak biri yok mu?

Emre MERMİ

mesaj birleştirme:: 05 Şubat 2015, 22:32:55

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 05 Şubat 2015, 19:29:15
İşin kötü tarafı web tarafı da pice gömülü bunu normal web şeklinde yapamaz mıyız ?

hocam pic in hafızası aldığı kadar bir web sayfası yapabilirsiniz.  projeyi geliştireceğim ben diyorsanız sd kart ile haberleştirip istediğiniz kadar büyük bir web sayfası kurabilirsiniz. tabi birde pic in ram belleği kısıtlıyor bu olayı

mesaj birleştirme:: 05 Şubat 2015, 22:33:44

Alıntı yapılan: semfero - 05 Şubat 2015, 20:20:11
Arkadaşlar ,enc28j60  ile yapılmış projeyi uzaktaki bir bilgisayardan yönetmem için port açmam lazım.Bunu adım adım anlatacak biri yok mu?

hocam modeminizin markası ve modelini söylerseniz yardımcı oluruz

baran123

Peki php,asp falan yapabiliyor muyuz ?

Emre MERMİ

bu yazdan beri arduino ile web sayfası oluştumayla ilgileniyorum, sadece html ye rastladım  harici bir kodlama görmedim.

Recep METE

@cehennem hocam,programın ayarlarını karıştırdım galiba enc28j60 projesini çalıştıramıyorum.Virtual networku kaldırdım sildim.ip ayarlarının hepsini 192.168.1.220 yaptım.Yine simülasyon programında simüle edemedim.Ayrıca virtual networku kurup ip ayarlarını düzenleyice internet sayfaları görüntülemiyor.Virtual networku kaldırınca wep sayfaları görüntülenebiliyor.Bir yardımcı olur musunuz.

Recep METE

@cehennem  programı aşağıda resimde gösterildiği gibi düzenledim ama sayfa görüntülenemiyor diyor.Herşeyi denedim ama sorunu çözemedim.Sorun nerde acaba?

1- Virtual network tarafından oluşturulan ethernet2 isimli ağın ip ayarlarını şu şekilde ayarladım.

2-Dün akşam oluşturduğumuz "webserver" in ip nosu gözükmektedir.

3-Programda  görülen ip ayarları, acaba bunlarda bir hata var mı? Ben ayarlamaya çalıştım.

4- İsis simülasyonda "enc" entegresine yazılan ip no, acaba bunda bir hata var mı?

5- web serveri adres satırına resimde ki ip yazıyorum.İsis simülasyoda açık duruyor.Ama sonuçta sayfa görüntülenemiyor diyor.Hata nerede acaba.Bir türlü bulamadım.

Recep METE

Alıntı yapılan: Emre MERMİ - 05 Şubat 2015, 22:31:03

hocam modeminizin markası ve modelini söylerseniz yardımcı oluruz

Arkadaşım modem airties bana adım adım neler yapmam gerektiğini anlatır mısın.Ayrıca başka birileri de  faydalanır.

Emre MERMİ

stm

arkadaşlar bende bu uygulamayı yapmak istiyorum. enc modülü ve pic bağlantı şemasını verebilirmisiniz.

stm

yokmu pinleri yazacak bir arkadaş.