ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

Emre MERMİ

Alıntı yapılan: stm - 11 Şubat 2015, 22:33:06
yokmu pinleri yazacak bir arkadaş.

7. Mesaj 4. Resimde pin bağlantıları yazıyor kardeşim, derleyicide ayarların yapıldığı kısımda.

Recep METE

Alıntı yapılan: Emre MERMİ - 07 Şubat 2015, 18:11:05
Tam modeli nedir ?

Arkadaşım "Airties,  air5341"   Bana iki bilgisayarı  port açarak birbirleri ile nasıl haberleştirebilirim.Ayarlamasını anlatırsan sevinirim.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Emre MERMİ

Kardeşim telefondan girdiğim için videoyu izlemedim ama video bu diye hatırlıyorum bir iki saate izler detaylarını/takılabileceğin yerleri anlatırım.

https://m.youtube.com/watch?v=cNY2JSzS1F8

Bu arada port açma bu portu açtıktan sonra PIC ip sini girerek istediğiniz yerden bağlanabilirsiniz. Ama bilgisayarlar arası bağlantı konusunda bilgim yok.

Recep METE

@EmreMermi, yardımların için teşekkür ederim.Ama daha bu konuyla ilgili sormak istediğim çok soru var.

Arkadaşlar windows7 yüklü temiz bir bilgisayara(yeni formatlanmış) proteus8  ve virtualini kurdum. Burda sorun yok.İsis deki enc28j60 ve pic bulunan simlasyonu çalıştırdım, bunda da sorun yok.Ağ bağdaştırıcı ayarlarını da doğru yaptığıma eminim.Ancak web sayfasının adres kısmına ip no yazdığımda sayfa görüntülenemiyor uyarısı veriyor.Hata nerede acaba.Aynı program başka bilgisayarda çalışyor.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

stm

Merhaba
bende devreyi bitirdim şu an web server olarak çalışıyor buton aç kapa yapıyorum.
ikinci adım olarak bir web sayfasına bağlanıp kodlarını çekmek istiyorum ama henüz yapamadım.
bir web sayfasından veri çekme olayını hangi fonksiyon ile yapıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Mesajlarım neden hala mod onayı gerektiriyor. o kadar mesaj yazdım mesajlarımdan foruma zararsız biri olduğum anlaşılmıyormu   ;D.
kaç mesajdan modlar onaylama zahmetinden kurtulurlar acaba.

baran123

Bende onunla uğraşıyorum fakat daha çözemedim.Sanırım devreyi Client yapmak gerekiyor.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: stm - 19 Şubat 2015, 21:14:26
Not: Mesajlarım neden hala mod onayı gerektiriyor. o kadar mesaj yazdım mesajlarımdan foruma zararsız biri olduğum anlaşılmıyormu   ;D.
kaç mesajdan modlar onaylama zahmetinden kurtulurlar acaba.
Toplam 20 mesaj kadar onaya tabidir, sayı sabit olduğu için herhangi bir üyenin otomatik onaylanmasını sağlayamıyoruz.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

stm

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 19 Şubat 2015, 21:58:54
Toplam 20 mesaj kadar onaya tabidir, sayı sabit olduğu için herhangi bir üyenin otomatik onaylanmasını sağlayamıyoruz.

hocam 3 mesajım kalmış bu gece tamamlarım :).

@Baran Ekrem
ccs_HTTP2.c 'nin içinde  tcp_http_putc() fonksiyonu var  olabilirmi diye denedim gerçi olmadı ama belkide ben yapamadım

baran123

ccs c de proje olusturken pıcı clıent olarak ayarlamayı dene olursa haber ver

stm

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 19 Şubat 2015, 22:11:18
ccs c de proje olusturken pıcı clıent olarak ayarlamayı dene olursa haber ver

hocam clıent  diye bir seçenek yok şimdi baktım

baran123

tcp /ıp tarafına bak olusturma kısmında hangı surumu kullanıyorsun ?

stm

5.025 kullanıyorum. en son versiyon hangisi şu an .

Emre MERMİ

5.042 forumda ve sonsivride indirme linkleri vardı

stm

az önce 5.30 vardı indirip kurdum client seçeneği var şimdi deniyorum.
5.42 bulamadım.