ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

okannet

unsigned int8 http_format_char(char* file, char id, char *str, unsigned int8 max_ret) fonksiyonu altında değişkeni tanımlarsan problem ortadan kalkacaktır.
Şöyle bir tanımlama mesela;
char new_str[20];
Kolay gelsin.
Cahil, her şeyi bilendir.

frederic

Barış hocaya ne olduğunu bilen varmı acaba? Çok uzun zamandır yok ortada.

baran123

Bildiğim kadarıyla o yazıda C18 kullanarak anlatıyor örneklerde bunun üzerine.

baran123

C18 pic programlama da kullanılıyor.CCS C, XC8,HI-TECH,C18 gibi yine C temellerini kullanıyor C ile çalışıyorsanız bu dile de alışabilirsiniz.Ama geçiş yapmak isterseniz XC serisi daha uygun gibi geliyor.Türkçe biliyorsanız şive fark etmez .:)

baran123

Bir tavsiyede bulunmak istiyorum ccs'e yeni başlıyorsanız hiç bulaşmayın çok az şey kazandırıyor.Örnekeri çok ama iyi ve derin öğrenebilmek için anladığım kadarıyla eksik alıyor, biraz arduino gibi diyebilirim.XC serisi tavsiyem. :)
İyi akşamlar kolay gelsin.

vurucu05

Arkadaşlar bende bir türlü proteusta simule edemedim. vmware virtual networku kurdum.
picdeki ip 192.168.21.128
proteustaki enc ip: 192.168.21.128
sanal network ip: 192.168.21.128
sanal network mask: 255.255.255.0
sanal network gateway: 192.168.21.0
Gerçek network ip: 192.168.1.47
gerçek mask:255.255.255.0
gerçek gateway:192.168.1.1

bendeki ayarlar yukarıdaki gibi ama bir türlü http ye bağlanamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

vurucu05

Alıntı yapılan: Recep METE - 06 Şubat 2015, 23:15:05
@cehennem  programı aşağıda resimde gösterildiği gibi düzenledim ama sayfa görüntülenemiyor diyor.Herşeyi denedim ama sorunu çözemedim.Sorun nerde acaba?

1- Virtual network tarafından oluşturulan ethernet2 isimli ağın ip ayarlarını şu şekilde ayarladım.

2-Dün akşam oluşturduğumuz "webserver" in ip nosu gözükmektedir.

3-Programda  görülen ip ayarları, acaba bunlarda bir hata var mı? Ben ayarlamaya çalıştım.

4- İsis simülasyonda "enc" entegresine yazılan ip no, acaba bunda bir hata var mı?

5- web serveri adres satırına resimde ki ip yazıyorum.İsis simülasyoda açık duruyor.Ama sonuçta sayfa görüntülenemiyor diyor.Hata nerede acaba.Bir türlü bulamadım.

Hocam olayı nasıl çözdüğünü anlatabilir misin? Bende bir türlü simule edemedim proteusta.

baran123

Port yönlendirme yapmışsın.Yani internet ip'ni tarayıcıya yazarrak istediğin her yerden ulaşabilirsin.
İnternet IP öğrenmek için http://whatismyipaddress.com/tr/ip-im adresine girebilirsin.Sonuna portuda eklersin ip:port şeklinde.

vurucu05

Proteusta simulasyon için virtual networke gerek varmı? Team viewerdan bağlanıp simulasyon konusunda yardımcı olabilecek varmı?

baran123

Alıntı YapProteusta simulasyon için virtual networke gerek varmı?

Evet gerekli.

vurucu05

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 09 Mayıs 2015, 19:43:43
Evet gerekli.

Nasıl yapacağım hususunda yardımcı olabilir misiniz? Bir türlü çalıştıramadım.

Recep METE

Alıntı yapılan: vurucu05 link=topic=57550.msg457062#msg457062

Hocam olayı nasıl çözdüğünü anlatabilir misin? Bende bir türlü simule edemedim proteusta.

1- Kesinlikle xp de doğru çalışmıyor.windows 7 veya daha üstü olacak.
2- Proteus 8 veya daha üst versiyonlar olmalı.
Bunlar muhakkak olmalı gerisi halloluyor.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

vurucu05

Alıntı yapılan: Recep METE - 09 Mayıs 2015, 23:03:17

1- Kesinlikle xp de doğru çalışmıyor.windows 7 veya daha üstü olacak.
2- Proteus 8 veya daha üst versiyonlar olmalı.
Bunlar muhakkak olmalı gerisi halloluyor.

windows 7 kullanıyorum proteus 8 yüklü ama çalıştıramadım. ENC'yi ana ethernet bağdaştırıcının ip si ile aynı yapıyorum. picin ipsinide virtual network bağdaştırıcısıyla aynı yapıyorum. tarayıcıya picin ipsini yazıyorum ama sayfa görüntülenmiyor diyor. Bu ayarları nasıl yapmam lazım. kullandığınız Virtual network programının ismi ne? team viewerla bağlanabilirsen çok sevinirim

vurucu05

virtual network olayı nedir arkadaşlar? hangi program yükleniyor bunun için?

gokhangokcen

arkadaşlar merhabalar,
enc ile yaptığım devreler şakır şakır çalışıyor cihazlar ile telnet üzerinden konuşuyorum.buraya kadar sıkıntım yok.Sormak istediğim/Sorunum şu;
normal aptal switch dediğimiz çoğullayıcılar ile ya da direkt modem üzerinde 2-3-4...vs cihaz bağlıyorum gayet güzel şekilde çalışmakta ama yapmış olduğum işin birisi kurumsal ortamda çalışıyor. Haliyle güvenlik sebebi ile switchleri falan epey kaliteli ve üst düzey cihazlar. Bu nedenle cihazların kimlik bilgisini yani cihazın ismini istiyor. tek cihaz bağladığımda sisteme isimsiz olduğu için normal vaziyette çalışmakta. Aynı ortama 2. cihazı bağladığımda ise benim cihazlar haberleşmeyi susturuyor. MAC adresleri ve IP adresleri birbirinden farklı. normal şartlarda ip scanner programı ile tarattığımızda cihazın ismi gelmiyor. Her makinanın kendine has adı olmakta örneğin benim pc için konuşursak;

ip no             mac adresi     cihaz ismi
192.168.1.111  xx-ff-ff-gg-jj     gokhanpc

gibi veri geliyor.ama ccs ile yazmış olduğum kodda cihaz ismi tanımlayabileceğim yeri bir türlü bulamadım.isim geriye döndürmediği için sorgularda paketleri  güvenlik sebebi ile engelleniyor switchler ya da başka bir şey ne olduğunu bilmiyorum.

lafı çok dolandırarak anlatmış gibi oldum ama tam olarak nasıl anlatacağımı bilemedim. velhasıl kelam ccs enc28j60 kodunun herhangi bir yerlerinde cihaza isim vermem gerekiyor.Daha önce başına böyle bir olay gelen oldu mu? olayın içinden nasıl çıkabilirim?
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.