Dişli ihtiyacı

Başlatan Gökhan BEKEN, 31 Ocak 2015, 15:38:42

overlok

Hocam kayışın gerginliği için motoru oynatmak yerine, tekerlek miline taktığın dişliden bir tanede kayışın ortalarına monte etsen olmaz mı? Dediğim parçayı yukarı aşağı oynatarak gerginleştirebilirsin.

Birde elimde (yeğenlerim sağolsun :) ) eski oyuncaklardan çıkardığım miller var, bakayım. Belki 4 mm çapında vardır.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

Gökhan BEKEN

Evet o da bir yöntem,  iyi mi ettim bilmiyorum ama sürtünmeyi artırır diye vazgeçmiştim.

Alıntı yapılan: overlok - 19 Şubat 2015, 22:01:02
Birde elimde (yeğenlerim sağolsun :) ) eski oyuncaklardan çıkardığım miller var, bakayım. Belki 4 mm çapında vardır.
Teşekkür ederim, yalnız bana biraz uzun(20cm gibi) lazım olacağından o kadar uzun mil çıkmaz bence.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

overlok

Üstad 4 mm mil buldum, yaklaşık 2 metre uzunlukta. 20'şer cm kestirim mi, uygun mu?

Gökhan BEKEN

Çok teşekkür ederim makbüle geçer gerçekten. İstanbuldasınız sanırım haftasonu elden alabilirim.
20cm değilde mümkünse 50cm felan keserseniz iyi olur. Başka projelerde uzun gerekebilir o yüzden.

overlok

Hocam valla kusura bakma, ayak bileğim burkuldu, şu anda davul gibi, mor ve ötesi şeklinde bileğim. Rapor aldım yatıyorum evde. Önümüzdeki hafta sonu halledelim mi senin işi. Yürüyemiyorum pek. Sanada ayıp ettik, tekrar kusura bakma.

Gökhan BEKEN

Hocam geçmiş olsun, benim hiç acelem yok zaten, acil şifalar diliyorum.