stm32f407 programlanıyor ama çalışmıyor.

Başlatan tekosis, 01 Şubat 2015, 23:01:57

tekosis

selamün aleyküm hocalarım. bu gün projemin üzerinde çalışırken stm32f407vg işlemcime normalde çalışan programın yeni versiyonunu mikroelektronikanın bootloaderi ile attım. şu anda cihaz bootloader ile programlanıyor ama cevap vermiyor, işlem yapmıyor. sanırım bir şekilde işlemciye zarar verdim. şu an elimde ne yazık ki st-link programlama cihazım yok ki olsa erase işlemini deneyecektim. bu şartlar altında buna benzer bir işlemi nasıl yapabilirim? yada başka yolu var mıdır?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

MCansız

STM32 ST-LINK Utility programı ile güncelleme yap sonra  erase yap

tekosis

cevap için teşekkür ederim ama hocam sorumda da değim gibi st-link cihazım yanımda değil. ama öğrenmek için soruyorum güncellemeden kastınız nedir?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

MCansız

ben stm32f4discovery kit zannettim siz direk işlemci kullanıyorsunuz galiba güncelleme den kastım kit üzerindeki programlayıcı

tekosis

Evet hocam durum o şekilde. Acaba böyle bir duruma ne sebep olabilir?

EMP_Otto

Kristalin çalıştığından emin misiniz?
Bu işler zordur,özveri ister...

tekosis

hocam hem kristal ile hem dahili osc ile denedim çalışmıyor. şu an elimde st-link var birazdan deneme yapacağım.

EMP_Otto

Hocam en basitinden Usart Bootloader kullanarak işlemciyi programlayabilirsin.Ayrıca Usart bootlloader kullanarak erase işlemide yapabilirsin.
Kolay gelsin...
Bu işler zordur,özveri ister...

tekosis

ilginiz için teşekkür ederim. benden sonra bu durumu yaşayacak arkadaşlar için sonucu yazmak istiyorum. az önce devremi st-link cihazıma bağladım. yazdığım kodlarda olma-ma-sına rağmen st-link utility ile bağlandığımda bazı sektörlerin okumaya veya yazmaya karşı korumalı hale geldiklerini gördüm. buna neyin sebep olduğunu henüz bulamasam da konuyu açarken belirttiğim yeni hex dosyamı st-link ile yükleyince devrem sorunsuz çalıştı. buradan da bu işin sebebinin bootloader olduğu varsayımını çıkarttım. çözüme gelince sayfalardaki korumaları st-link utility üzerinden kaltırıp full erase chip yapınca normale döndü.