3D printer için nozle ve diğer ekipmanlarını nereden temin edebilirim?

Başlatan mustafa_cmbz, 06 Şubat 2015, 02:14:31

mustafa_cmbz

Merhabalar..

Vakit buldukça parça parça 3d printer için malzeme toparlamaya çalışıyorum.Fakat yurt dışında ne ararsan var ama yurt içinde nadir..

Bu tarz malzemeleri yurt içinde uygun fiyatlara bulabileceğim bir adres varmıdır ?

Kendim yaptırmadan önce numune alıp incelemek istiyorum.Mesela rezistans olayını kendim istediğim ölçülerde istediğim güçlerde yaptırma şansım var.

gumush

Hikmet Gumus  izmir

SaveAs

Bu fuarı başlık altında yazcaktım ama kısmet burayaymış. Şubatın 12 ve 15 'i arasında Yeşilköyde fuar olacak. Aşagıdaki linkten girip bakarsan, fuarda istediğin şeyleri bulabilirsin

http://www.demosfuar.com.tr/demos-fuar-sayfasi/3D%20Print%20Expo%20Turkey/214/681/

mustafa_cmbz

muhendisbey

Hocam o karttan uzak durun. RAMP denilen kartı alın. Üzerindeki sürücüler yandığında değiştirmesi oldukça güç. Ancak RAMP kullanırsanız soketli yapısı sayesinde sürücüyü çıkarıp yenisini takabiliyorsunuz.

mesaj birleştirme:: 06 Şubat 2015, 13:44:39

http://www.3dyazicimarket.com/
Burada da var ancak fiyatlar çok uçuk.
Ör: extruder fiyatlarına bakın anlarsınız. Yurt dışından alırsanız neredeyse 3 te 1 fiyatına alabiliyorsunuz. Hele de sample olarak dizecekseniz yurt dışından kayıtlı posta ile alın derim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gumush

Bunun icin bir cok yazilim var. Slicer , Cura bunlardan bilinen bazilari.
Hikmet Gumus  izmir

z

Peki STL dosyayı kendi yazdığımız programla yorumlayamazmıyız?

Autocadde çok basit bir şekli mesela küpü STL formatında kaydettikten sonra stl dosyayı delphide işleyip bunu tekrardan küp olarak görüntülemek istiyorum.

Fakat detayları bilmiyorum.

Yol gosterecek varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mustafa_cmbz

z hocam mesajını geç gördüm.

Şayet böyle bir şey yapabilirsen kendi kodların ile 3d printer yapabilirsin manasına geliyor değilmi ?

Dizgi mak. bitince sıra 3d de gibi duruyor.

trgtylcnky

z hocam bildiğim kadarıyla stl çok basit bir dosya formatı. Üçgenlerin kenar koordinatlarından oluşuyor. Bunları alıp doğrudan OpenGL ile yazdırabilirsiniz diye düşünüyorum.