krem lehim hakkında

Başlatan bulut_01, 09 Şubat 2015, 18:37:46

bulut_01

iyi aksamlar picproje ailesi sormak istediğim şey hastanelerde kullanılan şırınga enjektör ile krem lehimi kullanabilirmiyiz ? hazırda satılan şırınga lehimler soltex örnek lehim bittikten sonra şırıngayı atıyormuyuz yada aynı şırıngayla krem lehim alsak içine doldurup devam edebilirmiyiz ? merak ettiğim konular.
YENİLMEZ..

mustafa_cmbz

Buna benzer ev yapımı bir dizgi makinesi görmüştüm.Üzerinde şırınga vardı ilk olarak şırınga içerisindeki krem lehimi karta nokta nokta bırakıyor sonrada malzemeleri dizmeye başlıyordu.Neden olmasın.Sadece kuruma vs. gibi durumlardan dolayı temizliğini iyi yapmanız lasım.Yada kullanmadığınız lehimleri dolapta saklıyacaksınız.

bulut_01

o zaman gidip bir adet enjektör şırınga alıyoruz ve bir adet krem lehim alıyoruz kullanacagımız kadar lehimi enjektöre dolduruup işe başlıyoruz eger artan olursa krem lehim kavanozuna boşaltıp atıyoruz dolapa ve enjektör iyice temizliyoruz ve işimiz bitiyor doğru mu buraya kadar. diğer bir soru enjektör krem lehim içinden lehimi çeker mi ?
YENİLMEZ..

bulut_01

bu konuda fikri olan arkadaş yok mu?
YENİLMEZ..

HeCToR

Lehimin sıvılık oranına baglı cekmesi Bir adet enjektor alip kendi denemen daha mantikli olur diye dusunuyorum
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

t2

Sıvı lehim enjektörden geçecek gibi görünmüyor. bunun adı sıvı. fakat kıvamı tam sıvı değil. Toz lehimin flux ile kaıştırılmış hali gibi.
belki de benim gördüğüm sıvı lehim değil, krem lehimdir

Enjektöre sıvı lehim çekilebildiğini duymadım. belki daha akışkan türleri vardır.

cann

ben büyük bir hevesle aldım, en geniş enjektör ucunu taktım, bastım bastım çıkmadı. kil gibi bir şey. olmadı krem lehimi iğne ucuyla pedlere koymaya çalıştım, pedde kalmıyor yani yapışmıyor iğne ucundan ayrılmıyor.

bunların çeşitleri var sanırım, kullanım alanına göre. videolardakiler pıt pıt koyuyor, muhtemelen onlar gerçekten krem kıvamında.
zamanla kuruyor fluksla tekrar cıvıtın diyorlar, bir sürü iş. iyi bir marka bulmak lazım.

mehmet

Bacakları olmayan bazı komponentleri lehimleyebilmek için
bazı hazır çelik delikli kalıplar vardır. Bu deliklerin içerisine
girebilecek kadar çeşitli büyüklüklerde lehim topları vardır.
Cep telefonu tamircileri ve bilgisayar kart tamiri yapanlar
bilmektedirler...
Bu lehim toplarını krem flux ile karıştırınca sıvı lehim/krem lehim
yapılmış olmaktadır. Flux tipine ve lehim toplarının büyüklüklerine
göre akışkanlık miktarı farklı oluşmaktadır.

https://www.google.com.tr/search?q=liquid+solder&num=100&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jUPaVN_fDYbiywPJp4DYCw&ved=0CAUQ_AU
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr