[ÇÖZÜLDÜ]-Tarayıcıların yenileme sorunu.

Başlatan ziyaretci, 16 Şubat 2015, 00:13:54

ziyaretci

Merhaba:

Win8 lisanslı işletim sistemi kullanıyorum. Şöyle anlatayım; herhangi bir web sitesinde(video vs.) veriler bilgisayarıma yüklenirken fan hızı artıyor. Ve ardından tarayıcı kendini yeniliyor. Bu durum bazen durduk yerede oluyor. Ve bu sorun bütün tarayıcılarda var.(Bazı siteler güncel kalmak için kendini yeniler vs. gibi cevapları geçelim.) Ekran kartı ayarlarını kontrol ettim fakat bir sonuca varamadım. NVIDIA gt635 model.

PC'ye belki şuana kadar 4-5 defa format atmışımdır. Formattan formata bu sorunla ya karşılaşıyorum, ya karşılaşmıyorum. Netten araştırdım; virüs, tarayıcı uygulamaları vs. nedenlerden olabileceğini yazmışlar. PC'de 3 adet tarayıcı mevcut fakat genelde sadece 1 tanesini kullanırım. Virüs olabileceğinide sanmıyorum. Lisanslı AVG ile defalarca komple tarattım bilgisayarı.

Bilgililerden ve tecrübelilerden bu sorun hakkında olası çözümlemelerini bekliyorum. Teşekkürler.

t2

güç yönetimi gelişmiş ayarlarda işlemci güç ayarında minimum cpu kullanımı diye ayar var.muhtemelen bu ayar %1dir. Bunu hiç olmazsa şebeke varken %30 Gibi ayarlamak işe yarayabilir. Bu sayede cpu zaten belli hızda çalıştığından aniden hızlanması ve sogutulmasi gerekmez,fan hızı da pek değişmez sanıyorum.

Diğer bir ayar da soğutma ilkesi. Etken ve edilgen gibi seçenek vardı. Bunu değiştirince duzelebilir. Yani cpu kullanimina göre sogutulmayacak da, sicaklik musade ettiği kadar cpu çalışacak diye düşünüyorum.

ziyaretci

@t2, ekran kartı ayarlarını varsayılan değere aldım. Dahili ve harici ekran kartı seçiminide otomatik olarak ayarladım. Şimdilik sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor. 3-4 saat test edeyim sonucu yazarım.

ziyaretci

@t2 'ye verdiği aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederiz.
Evet, ekran kartı ayarlarını varsayılan değere aldım. Ve tercih edilen grafik işlemciyi otomatik olarak ayarladım. Sorun düzeldi.

Oyun veya program için ekran kartı ayarlarında değişiklik yaptığınızda veya sadece harici ekran kartınını seçtiğinizde bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bilgisayarınızda genel kullanım için ekran kartı değerlerinizi varsayılan yapıp, sadece gerekli program veya oyunlara özel harici değişiklik yapmanız önerilir.