opencv ve delphi picture box

Başlatan drmp, 21 Şubat 2015, 11:09:44

drmp

iyi günler ;

delphi 2012 de  opencv projesi oluşturdum   opencv ile webcam'den alığım görüntüyü filtrelerden geçirdikten sonra opencv' nşn kendi formundaki resmi  bitmap formatına çevirip picturebox 'ta gösteriyorum..

program çalıştıktan sonra  sistem belleği RAM  +10mb  olarak her saniye  şişmeye başlıyor 1,2GB olan ram değeri  2-3 dakika içinde 3gb yi buluyor  programı kapatırsak ram bellek temizleniyor  ;

sorun ile ilgili forumlarda ve nette arama yapmama rağmen bir sonuç çıkmadı  umarım buradan bir bilen çıkar 

kolay gelsin....

trinity

Delphi 2012 ve OpenCV ile hiç çalışmadım ama daha önce delphi 2005 de benzer bir denemem olmuştu, şişme ve performans sorunları yakamı bırakmadı. Ve şu sonuca vardım, delphi ve kütüphaneleri bu tarz işlerde yavaş kalıyor. Visual C++ ve DirectX ile direk görüntü alıp işlemek gerekiyor.

fatih6761

Muhtemelen ayrılan belleği "free" etmeme durumu var.
Delphi bilmiyorum ama C için malloc ile ayrılan belleğin free edilmemesi durumunda ortaya çıkan sorun gibi gözüküyor.
Delphi dökümantasyonu:
http://www.delphibasics.co.uk/Article.asp?Name=Memory

drmp

cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum ;

sorunu  example'leri inceleyince çözdüm   

aynen fatih arkadaşımızın söylediği gibi;

thread  içinde  oluşturulan her window    threatın sonunda release edilerek bellekten silinmesi gerekiyor  böylelikle  hafızada here hangi bir şişme olmadığını gözlemledim...

trinity:elinde  directx ile reference döküman var mı

trinity

codeproject.com sitesinde directx yardımıyla görüntü alıp işlemeyle ilgili güzel örnekler var buradan faydalana bilirsiniz. iyi çalışmalar

tekosis

konuya çok uzak olduğum için soruyorum. bu yaptığınız çalışma nedir? ne amaçlarla kullanılabilir? ben henüz stm ve pic dışına çıkamadığımdan soruyorum.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.