KABLOSUZ SES AKTARIMI

Başlatan polleme, 23 Şubat 2015, 01:53:14

polleme

Ev içinde kullanmak üzere bir kablosuz ses aktarım cihazına ihtiyaç var. Yapmak istediğim, bir odadaki müzik kaynağını örneğin mutfakta dinlemek. Bu ses kaynağı bir uydu cihazı veya radyo olabilir. Yani çıkışında kablosuz bir modül yok. Alıcı olarak Bluetooth hoparlör kullanmak istiyorum ama mevcut hoparlöre kablosuz bir modül de bağlayabilirim. Bunu nasıl yapmamı veya ne kullanmamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.

z

Tek bir transistör bilemedin iki transistör ile FM verici yap kurtul. Alıcı olarak radyo kullanırsın.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

polleme

Fena fikir değil aslında. Düşük güçlü olunca yasak yayın yapmış olmam sanırım. Ev içi çalışsın yeter. Bluetooth özelliği olan hoparlörler var, onların radyolu olan modellerinden birini bulup alırsam hem cepten müzik dinleme şansı olur, hem de FM vericiden gelen müzik yayınını çalabilir. Bir de portatif bir model olunca pratik olur, evin her yerinde kullanabilirim. Bir bakayım.

Fikir için teşekkürler.

Gökhan BEKEN

Araç içi fm vericiler var, çakmaklığa takıp usb flash bellekteki mp3 leri fm'den ayarladığın frekansta yayınlıyor. 10-15TL gibi fiyatlara satılıyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

polleme

Bu konuyu çok araştırdım, Raspberry Pi ile streaming yaparak çözüm üretmeye çalıştım ama baktım yapsam bile yetenekleri sınırlı olacak. Araştırmaya devam ederken Sonos hoparlör sistemi ile tanıştım.

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=sonos

Evet fiyat olarak çok yüksek ama paraya kıydım ve bunlardan 4 adet aldım. Ses kalitesi, yetenekleri ve ev içindeki esnekliği inanılmaz. Kısaca özellikleri saymak gerekirse:

1- Hoparlörlerin tümü aynı anda kullanılabileceği gibi istenilenler aktif edilebiliyor.
2- Her odada farklı müzik veya ses dinlenebilir.
3- Tüm ürünler kablolu ve kablosuz çalışabiliyor. Evde iyi bir kablosuz şebeke varsa hoparlörü istediğiniz yere taşıyın ve kullanın.
4- İstediğiniz hoparlörleri aynı odaya koyup onları stereo tanımlayın.
5- Ev içindeki PC veya media sunuculardaki müzikleri tanımlayın, onları sürekli çalsın.
6- İnternet üzerinden Tune-in, radio, spotify gibi servisleri tanımlayın, tüm müzikleri oradan dinleyin.
7- Kişiye özel çalma listeleri oluşturun, cep telefonu, tablet veya PC'den sistemi istediğiniz gibi yönetin.
8- İngilizce film, belgesel veya programları TV veya PC çıkışından hoparlöre girin ve bunları evin her yerinde dinleyin (benim için İngilizceyi ilerletmede çok işime yarayacak)

İlk aklıma gelenler bunlar. Bir haftadır sistemin getirdiği müthiş konforun etkisinden kurtulamadım. Her akşam eve gidip müzik dinlemeyi iple çekiyorum.

Bütçesi olanlara şiddetle tavsiye ederim.

एक होना

sonos güzeldir. iyi bir seçim yapmışsınız.
yıllardır montajını yaparım bir sıkıntı yada şikayet gelmedi.

internet üzerinden yayın yapan yerel radyoları da dinleyebilirsiniz.

müzik arşiviniz var ise pc ile uğraşmadan da dinleyebilirsiniz. sadece ethernet çıkışlı hdd almanız kafi.

polleme

Evdeki router Asus RT-AC87U ve üzerinde USB portlar var. Oraya bir 32 GB usb bellek taksam aylarca dinlerim. Sanırım onu da görür. Bu aklımda da henüz çok detaylı uğraşacak zamanım olamadı.

Bu arada Spotify üyeliği aldım, büyük ihtimalle devam edeceğim. Sonos onu destekliyor. Böylece Spotify üzerindeki beğendiğim müzikleri işaretleyip kendi listemi oluşturuyorum, ardından Sonos onları çalıyor. Böyle olunca bir arşiv şart da olmuyor.

Sonos'u tanıyan başkalarının olması güzel.