Keil 5.13 STM32Cube HAL ayarları nasıl olucak?

Başlatan fryrmnd, 24 Şubat 2015, 22:55:11

fryrmnd

Arkadaşlar yeni proje oluşturduk. Manage RunTime Environment kısmından software pack(BSP, CMSIS core, Device startup, gpio, rcc vs) leri ekledik. Tamam Project kısmında derleme de yapınca  "xx_hal.c, xx_rcc.c, xx_gpio.c" dependencies kısımlarında da ".h"  uzantılı header dosyaları da geliyor. Yalnız bazılarında kilit işareti var. Bunları değiştirme, diğerlerinde kullanacağın donanıma göre ayarlarma yap diyor sanırım. Anladıklarım bunlar.

Şimdi defalarca tekrarlandı belki ama Keil 5 nasıl çalışıyor linker mıdır compiler mıdır eksik include ettiğim header mıdır? Bir arpa boyu yol alamadım herzaman ki gibi. STDPERIPH_DRIVER kullanmak istemiyorum. Ama benim sorunum daha temelde.

Main.c sadece bu
#include "main.h"

int main(void)
{

HAL_Init();

}

main.h da bu
#ifndef __MAIN_H
#define __MAIN_H

/* Includes ------------------------------------------------------------------*/
#include "stm32f4xx_hal.h"

/* Exported types ------------------------------------------------------------*/
/* Exported constants --------------------------------------------------------*/
/* Exported macro ------------------------------------------------------------*/
/* Exported functions ------------------------------------------------------- */

#endif /* __MAIN_H */

şimdi bunu derleyince hata vermiyor yalnız  #include "stm32f4xx_hal.h" kısmında include chain hatası var ve unknown type name "HAL_StatusTypeDef" hatası alıyorum. bu structure tanımlaması "stm32f4xx_hal_def.h" dosyasında geçiyor ve proje ağacında sol kısımda görünüyor.

Doğru yol nedir anlatabilir misiniz?

Teşekkürler