Altınkaya firmasının USB cihaz kutusu hakkında

Başlatan z, 07 Mart 2015, 01:54:37

z

Altınkayanın yukarıda görülen kutusu için pcb çizen oldumu?

PCB yi 47x20mm çizdim ve bu boyutlarda kart kutuya sığacak gibi görünüyor. Ancak kapaklardaki kilitli tırnaklar kitlenirmi hatta kapaklar kapanırmı emin olamadım. Gerçi şimdi aklıma geldi 47x20 plaket kesip deneyebilirim ama artık yazmaya başladım soru olarak kalsın.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

erpay

Bu tarz durumlar için en pratiği devrenin gerçek boyutlarda çıktısını almak. Bendeki kutular saçma sapan şekillerde olmasına rağmen hep işe yaradı.

frederic

sitesinde dxf formatında pcb çizimi yokmu hocam, genelde yayınlarlar.

rf

Atınkaya firmasının ürettiği kutuların step dosyalarını yayınlamayarak insanların zaman ve para kaybetmesi konusunda umarım iyi bir açıklaması vardır.
Bu konuda ülkemize açtığı zararı düşünüyorlar mıdır acaba...

KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: rf - 07 Mart 2015, 10:32:15
Atınkaya firmasının ürettiği kutuların step dosyalarını yayınlamayarak insanların zaman ve para kaybetmesi konusunda umarım iyi bir açıklaması vardır.
Bu konuda ülkemize açtığı zararı düşünüyorlar mıdır acaba...

elimde numune kutu vardı, çizimlerini de siteden indirdim. sonra bin tane kart bastırdım, kutu siparişi verdim. bide geldi, kutuda vida yerlerini değiştirmişler.

söyledim çooook umursadılar.. (eminim ülkeye açtıkları zararı da enaz bukadar önemsiyorlardır.)

iade faturası kestim kutuları geri almıyorlar.. sonra aldılar parayı geri vermiyorlar.. lar lar lar.

binlerce kart elimde patlamıştı. ettiğim küfürden kazandığım günahlarda yanıma kar kaldı.

firmamı kuracağım ilk günlerde ilk ürünüm için fizibilite çalışması yaparken ankaraya gittim firma sahibiyle yüz yüze konuşurken bu ülkede elektronik cihaz üretecek adam benimle çalışmak zorunda demişti. (bence problem bu özgüven ve tekel olmada)

o günden sonra onun kutularını kullanmadım.

köpekyiyenler bunlardan bin kat, her yönüyle daha iyi. bende onlarla çalışıyorum.

bazı çok satılan ürünlerde de kendi kalıplarımı yaptırdım.

yıllık 20-30 kutu alırsam alıyorum, okadar.

hazır kutu kullanıyorsanız çıktı alın 1,6mm karton üzerine yapıştırın sonra kesin. denemeleri öyle yapın.

trgtylcnky

ya bu plastik kutu işi bu kadar sıkıntıdaysa ben kariyer planlarımda göz önünde bulundurayım diyorum ne dersiniz?

hgs

Hangi açıdan kariyerinize etki etmesini düşündünüz?

trgtylcnky

buraların bir numaralı kalıpçısı olucam  ;D

t2

buralardan baya bir iş çıkar. kalıp için sıraya gireriz. kutu yapar gibi, kalıp yapılır:)

HeCToR

Altınkaya Dünyada Sayılı elektronik plastik kutu üreticisidir ve işlerini bütün özveri ile gerçekleştirmektedirler Almanya ihracatı bile yapabiliyorsa gerisini siz düşünün bütün ürünlerininde sayfasında DXF ve PDF dosyaları mevcuttur.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

t2

ihracat yapmış olmak mesele değil. uruguay veya ABDye ihracat yaparsın. Olur. bu neyi gösterir? ihracat yapan firma ne gibi önemli vasıfları kazanmıştır? çin dünyaya ihracat yapıyor. dandik ürünü de var kalitelisi de var. iç piyasa kaliteden anlamıyor da diğer üikeler mi anlamış oluyor?
Belki  de dandik kutu lazım olduğu için altınkayayı tercih etmişlerdir. kutunun adisini kendi ülkelerinde bulamamışlardır.

HeCToR

Almanya Kaliteli üretici Sınıfında ilk sırada @t2 çinle kıyaslamazsın umarım  ;D Kendin söylüyorsun çin dünyaya ihracat yapıyor diye Kalitesiz ve ucuz olduğu için evet dünyaya ihracat yapıyor ne yazıkki Almanya gibi bir ülkeye ihracat yapmak her yiğidin harcı değildir Altınkaya Kalitesini ıspatlamış demektir  ;)

t2

kalitesizlik de olabilir. iyisi değil kutunun kötüsü gereklidir.

HeCToR

O zaman sizden ricam @t2 hocam bana Altınkaya gibi ürün yelpazesi geniş ve kaliteli aldığınız ürünü istediğiniz gibi işleyen bir örnek firma sunarmısınız