Altınkaya firmasının USB cihaz kutusu hakkında

Başlatan z, 07 Mart 2015, 01:54:37

private_korsan

benim anlamadığım konu bu adamların madem kalıpları var (en az 5 model sayabilirim ama aklıma gelen ilk modeli söyleyeyim) rastgele bayilerden 3 adet ad-140c alın eğer iki tanesinin vida delik çapları aynı olsun dişimi kıracağım her aldığım parıi farklı defalarca arayıp uyarmama rağmen kaale bile almıyorlar.madem çok ciddi bir firma yine başka bir plexili modelden bahsedeceğim 1 numaralı modelleri ile 8 numaralı modelleri birbirine karışmış durumda inanın 3 ay uğraştım sonunda karışıklığa ikna oldular fakat bana yanlış gelenleri değiştirmeye yanaşmadılar çok ciddiyetsiz müşteriye önem vermeyen çalışmaktan hiç ama hiç memnun olamadığım fakat çalışmaya mecbur olduğum bir firma

HeCToR

Arkadaşlar kendi ülkenizdeki üreticiyi desteklemeniz gerekirken sürekli karalama içerisindesiniz ya ayıptır gerçekten bu yüzden hayatımız ithalat olmuş ama yok bu kutuları almanya üretmiş olsaydı 1 numaraydı 5 liralık kutuya 50 lirada deseler lafı olmazdı niye çünkü onlar alman
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

erpay

Ülkemizdeki üreticileri sanıyorum ki hepimiz destekliyoruz, ama ülkemizde bir kuruluş tekel oldu mu bunu pek güzel kullanıyor.
Genelde kullanıcının isteklerine ve geri dönüşlerine pek aldırış etmediğini birkaç defa farklı yerlerde bende duydum ve insanların genel tepkisi buna.

Ersin

Alıntı YapYaptıkları ürünlere minnettarım Adamlar zorla satmıyor kullanmak isteyen kullanabilir Altınkaya Türkiyede elektronik plastik kutu üretiminde ve kalitede liderdir Var ise Altınkaya gibi bir üretici buyrun paylaşın
Yazılanları okumuyorsun herhalde , tekel konumdalar diyoruz sen liderdir diyosun,buyurun paylaşın diyorsun.Tekel olan birinin rakibi var mı ki lider olsun yada son olsun.

Alıntı YapArkadaşlar kendi ülkenizdeki üreticiyi desteklemeniz gerekirken sürekli karalama içerisindesiniz ya ayıptır gerçekten bu yüzden hayatımız ithalat olmuş ama yok bu kutuları almanya üretmiş olsaydı 1 numaraydı 5 liralık kutuya 50 lirada deseler lafı olmazdı niye çünkü onlar alman
Bir üretici desteklenmesi ni hak etmeli , hak etseydi benzer bunun gibi  konu uzamazdı.
Alman/ italyan firmaların distributörleri de var ama fiyatlar pahalı , distributör de kar koyunca fiyatlar iyice uçuyor, işte o yuzden mecbur buna katlanılıyor ve alman dan alınmıyor , lafı da oluyor maliyet olunca.

Anlaşıldı sen adamlarla kankisin , madem tanıyorsun şunu onlara sor.Ben 1 yada 2 yıl önceki fuarda sordum cevap alamadım ,  el tipi kutu ve ray tipi kutu , ağırlıklar nerdeyse aynı , malzeme aynı fakat ray tipi x2 fiyat.Bu fiyat politikası neye göre belirleniyor.

trgtylcnky

Kutu üreticisinin tekel olması çok saçma değil mi? Kutu sonuçta bu her üründe bulunan bir şey. Çok garip.

CORTEX hocam, kalıbı neden gösteremediğinizi anlamadım gözle bakınca çözülecek bir sırrı mı var bu işin? Ya da en azından kutunun kendisini gösterebilirsiniz çünkü tüm müşteriler eninde sonunda görecek.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: CORTEX - 08 Mart 2015, 19:31:29
Malesef @t2 paylaşamam ne kadar beğenmesenizde elbet kullanacaksınız

yok yok ben kararımı verdim sen altınkayanın taaa kendisi sin.

ilk mesajımda da yazmıştım.

bu fikri bana yıllar önce firma sahibi söylemişti, bu ikinci defa duyuşum.

seve seve kullanacaksınız ulannnnn.

HeCToR

@ahmet_zxc Alakası Bile yok Ben Altınkayanın müşterisiyim  ;D

oyaz

Alıntı Yap@ahmet_zxc Bilmediğiniz o kadar çok şey varki bakın yıllar önce gitmişsiniz yıllar önce ortak bir işletmeydi birde şimdi gidin isterseniz biz üç beş malzeme alımı yapmıyoruz aylık ortalama 30.000 TL civarında alımlarımız oluyor biz firmayı yeni açtığımızdada cebimizde 5 kuruş yokken beklentisiz desteği sağlıyorlardı varkende aynı desteği sağlıyorlar umarım açıklayıcı olabilmişimdir ayrıca bize yapmış oldukları kalıbı gosterebilme şansım olsaydıda sizleri hayran bırakabilseydim

@Cortex ya sen başka bir Altınkaya dan bahsediyosun ya da bir yanlış anlaşılma var. Adamlar dekontu göndermeden peşin çalışmadan numune bile göndermiyorlar.

Ayrıca üretim filan demişsin ben kendilerinin bile bazı kutuları üretmediğini düşünüyorum. Çünkü Çinli üreticilerin ürünleri ile direk dış görünüşleri hatta ölçüleri bile aynı. Bence Çinden getiriyorlar.
Become a learning machine...

HeCToR

Konuyu kapatalım bence arkadaşlar sonu yok bunun bizim ülkemizde kimseyi memnun edemezsiniz zaten Altınkayada olmasydı ne yapardınız acaba çok merak ediyorum  ;D  ;D  ;D

muhittin_kaplan

Hepsini Okumadım,
USB kutunun saydam olanını kullandım epey bir sayıda, başarılı (ve hatta envanterlerinde yoktu ben istediğimde) Çinden gelecek olduğunu dxf lere göre tasarım yapabileceğimi söylemişlerdi, öyle yapmıştım.

Ayrıca CORTEX e katılıyorum.

z

Altınkaya yokken uyduruk plastikten dalgalı yüzeyli 3 - 5 çeşit adaptör kutusu kullanıyorduk. Güzel ithal kutular vardı ama çok pahalıydı. Altınkaya sayesinde kutu kalitesi arttı fiyatlar düştü.

Altınkaya fiyatları biraz daha düşürse tabiki iyi olur.

Şu anda seçenekler arttı uygun fiyatlı ithal kutular da var sanırım. Fakat kutusuzluk ne demek biz eskiler çok daha iyi bilir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

---iptal

z

Altınkayanın yukarıdaki kutusu için PCB çizdim. USB konnektör olarak aşağıdaki konnektörü kullanıyorum.

Bugün printerden baskı alıp konnektörü kağıda taktığımda ölçülerde yapılacak en küçük hatada kutunun kapanmadığını gördüm. Boş bir plakete konnektöre uygun delikler deldim.

Kumpasla resimde kırmızı renkle işaretlediğim bölgeleri çok doğru ölçemiyorum. 0.1 mm hatalar bile konnektörün PCB ye sıkışıp kalmasına yada PCb nin kutuya zor girmesine neden olacak.

http://www.altinkaya.com.tr/documents/HH-019.pdf

Bu USB konnektörün teknik çizimine ihtiyacım var. Gören bilen...

z

Yok aynısı değil. PCB ye mekanik montajı sağlayan pinler farklı.