Grafik Lcd

Başlatan oyhan, 01 Haziran 2005, 14:19:26

oyhan

Selamlar
Piyasada CCS için yazılmış kitap varmı user manueli haricinde türkçe olsa ii olur ama ingilizcede olabilir.
Şuan itibari ile Ccs ye başlamayı düşünüyorum. Protonu bırakacağım artık. En önce grafik lcd sürebilme imkanımız varmı yani grafik lcd yi destekleyen komutları varmı?
Ayrıca ccs nin compilerı interruptı harware olarak kullandırıyormu yoksa software olarak mı kullanıyoruz int. ları
Teşekkürler...
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Ersin

Selam,
Turkce kitap varmi bilmiyorum ama emulede 2 tane var ccs .Biri Nigel Gardnerin digeri Peter Anderson un  .Emule den indir eger imkanin yoksa bir yere upload ederiz , sanirim formda bir yerde linklerde olmasi lazim.
Grafik LCD surebiliyor hazir programi kurduktan sonra icinde sample lar da var.Kullanmaya baslayinca farki goreceksin  :D ,ben daha once 4 ay PBP kullandim bosuna zaman kaybetmisim bir an once CCS e gec derim.

oyhan

Beni ceseratlendirdiniz. Asm ile başladım basic pro sonra proton derken C ye geldi artık sıra sanırım. Ansi C C++ C# kullanarak kod yazmıştım sanırım fazla zorlanmam ama insan kendini 0 layacağı için korkuyor elimde ki projelere yeni baştan başlamak beni korkutuyor. Aslında buna protonda yaşamış olduğum sorun neticesinde karar verdim. Artık asm ile karışık c kullanmak istiyorum. Teşfikiniz ilede burdan başladık. Kitapları  bir yere upload edebilirmisiniz. Hem ben hemde ihtiyacı olana arkadaşlarda istifade edebilir. unutmadan debug nasıl yaparız hardware için sadece usart lı bir işlemci kullanmak yeterlimi arkadaşlar. Real time debug yapılabiliyor sanırım CCS ile öyle değilmi?
Başarılar Temmennisi ile...
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR: