SD kart mı yoksa Mikro SD kart mı?

Başlatan z, 05 Nisan 2015, 10:50:56

z

Daha önceki projemde SD kart kullanmıştım. Şimdilerde yeni projem için tekrar bir PCB çiziyorum ve SD kart mı yoksa mikroSD kart mı kullanmalıyım konusunda ikilimde kaldım.

SD kart ele avuca geliyor. Mikro SD kart sanki kayboluverecekmiş gibi. Üstelik PCB yi bir kutu içine koyduğumda mikroSD kartı kutunun et kalınlığından dolayı sokete sokup çıkartmak da zor olur diye tahmin ediyorum.

Bu nedenlerden dolayı SD kart kullanmak daha mantıklı geliyor.

Gene de fikirlerinizi almak istiyorum. Hangisini tercih ederdiniz neden?

Daha önce hiç mikroSD kart kullanmadım. SD kart rutinlerimi hiç değişiklik yapmadan mikroSD kart için kullanabilir miyim?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

hocam sd kart iyidir. mikrosd kart ı ihtiyarlar göremez tutamaz yere düşürüp bulamazlar. torun gelsene şu zımbırtı düştü gibi söylemler olur.

frederic

Hocam siemensin 2015 model endüstriyel dokunmatik ekranları sd kart yuvası ile geliyor, bilginize. Yer sıkıntınız yoksa eğer sd kart daha iyi olabilir.

z

O zaman cep telefonu gibi minyatür cihazlar tasarlanmadığı sürece SD kart mantıklı görünüyor.

Eğer zırt pırt sökülüp takılmayacaksa mikroSD olabilir.

Bu durumda ben de SD de karar kıldım.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Hocam SD kart ile ilgili çalışma mantığı ve çizim aşamasında neler yapmamız gerekiyor dikkat etmemiz gerekenler nelerdir bu konu ile ilgili bizleride aydınlatırsanız memnun olurum benimde microsd  kart ile bir projem varda  :)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

RaMu

Alıntı yapılan: z - 05 Nisan 2015, 10:50:56
Daha önce hiç mikroSD kart kullanmadım. SD kart rutinlerimi hiç değişiklik yapmadan mikroSD kart için kullanabilir miyim?
Evet kullanabilirsin.
SD kartların SD,mini, mikro her hangi biri için kodda rutinlerde hiçbir değişiklik yapmana gerek yoktur.

SD kullanmak yer sıkıntısı yoksa daha mantıklı,
isteyen dönüştürücü ile mikrosd de takabilir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html