Philips marka Saç düzleştirici, 220 volt kablosu

Başlatan overlok, 05 Nisan 2015, 19:29:55

overlok

Selamlar arkadaşlar;
Philips marka Saç düzleştiricinin kablosu hasar görmüş. Bu tarz kabloyu bulma şansım var mı? Aslında kabloyu direkt lehimleyebilirim ama orjinal hali, kabloya hareket imkani sağlıyor.

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

rugan035

Selam

Böyle bir aparatı malzeme satan yerlerde bulmak güç. Özel tasarım gibi duruyor. Ya eski bir tane bulup değiştirebilirsin ya da servisiyle iletişime geçip tedarik edip edemeyebileceklerini sorman gerek. Selametle..

mehmet

Servisinin sevgilerini iletmesini isteyebilirsiniz. Ya da bildiğiniz
yöntemle yapabilirsiniz.

EK: Farklı markaların aynı işi gören cihazlarında yaklaşık aynı
aynı kablonun kullanıldığını gördüm. Farklı servislere bakabilirsiniz...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

overlok

Alıntı yapılan: mehmet - 05 Nisan 2015, 20:52:24
Servisinin sevgilerini iletmesini isteyebilirsiniz.

:D :D bu iyidi hocam  :D
dediğiniz gibi bildiğim yöntemle yapayim en iyisi ama diğer markaların servislerine bakayım öncelikle.

kayatech

Aynı düzleştiriciden komşu tamire getirdi. Bende direk bağladım gitti. Arada rotary connector var.
Rotary connector olarak piyasada bulabilirsiniz ancak o kadar küçük boyutta varmıdır bilmiyorum açıkcası.

Eğer akım kaldırır ise telefon için olan rotary connector de kullanabilirsiniz.
Daha da olmadı bir tane büyük mikrofon için olan jack lardan kullanın :)

overlok

Alıntı yapılan: kayatech - 06 Nisan 2015, 09:36:16
Aynı düzleştiriciden komşu tamire getirdi. Bende direk bağladım gitti. Arada rotary connector var.
Rotary connector olarak piyasada bulabilirsiniz ancak o kadar küçük boyutta varmıdır bilmiyorum açıkcası.

Eğer akım kaldırır ise telefon için olan rotary connector de kullanabilirsiniz.
Daha da olmadı bir tane büyük mikrofon için olan jack lardan kullanın :)

Aslında mikrofon jack'ı güzel fikir hocam :D

bende resimdeki kablonun ucunu soracaktım acaba akımı kaldırır mı diye.

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

z

Cihazın kendisi çok pahalı bir şey değildir. Hiç uğraşma yenisini al. Zaten cihaz açılırken plastiği çok zedelenmiş. Çirkin bir şey olmuş.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

overlok

Alıntı yapılan: z - 06 Nisan 2015, 17:15:45
Cihazın kendisi çok pahalı bir şey değildir. Hiç uğraşma yenisini al. Zaten cihaz açılırken plastiği çok zedelenmiş. Çirkin bir şey olmuş.

hocam sahibinin umrunda değilmiş anlaşılan, zaten vidaları görmemiş tornavidayla akıncılar gibi dalmış.

Mehmet Solak

kablonun uç kısmındaki konnektör kısmının kopan kabloların her iki ucuna daralan makaron tak ayrıca iki ucu içine sokabileceğin bir daralan makaronla  konnektöre lehimledikten sonra en dıştaki daralan makaronu konnektörün ek yapılan yerlerini kapatacak şekilde üzerine getir ve ısıl işlem ile daralt
sonrada montajını yap  bu şekilde kablo hareketi engellenmez