PHP üzerinde APC modülü kullanımı problemi

Başlatan DigitalMan, 12 Nisan 2015, 17:49:52

DigitalMan

Arkadaşlar, Apache ve PHP ikilisini raspberry pi üzerine kurup , web tabanlı bir akıllı ev projesi üzerinde çalışıyorum. PHP nin bir eklentisi olan APC modülünü kurdum ve çalışıyor. Fakat bir problem var. apc_store('sifre',$sifre); şeklinde bir komut ile bir değişkeni ön belleğe aldığımda bazen değişken değeri ön belleğe yükleniyor bazen yüklenmiyor, değeri false oluyor. PHP de apc yi sayfalar arasında ortak kullanabileceğim değişkenler yaratmak için kullanmaya çalışıyorum fakat bir türlü sağlıklı çalışmadı. Bu problem çok sık okuma yazma yapmamdan mı kaynaklanıyor. APC modülünün ayarlarında bunun ile ilgili bir ayar var mı bilmiyorum. işin içinden çıkamadım bu yüzden ilerleme kaydedemiyorum. konu hakkında bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini bekliyorum.
PHP kodları içinde kullandığım APC fonksiyonları aşağıdadır.
apc_add('anahtar',$degisken);    //belleğe değişken ekleme (eğer varsa işlem yapmaz)
apc_store('anahtar',$degisken);  //yoksa belleğe değişkeni ekler (varsa olanın değerini değiştirir.)
apc_fetch('anahtar');                   //eklenmiş bir değişken değerini ön bellekten okur.
apc_clear_cache('user');             //tüm kullanıcı verilerini siler. (ön belleğe aktarılan tüm değişkenler)

eğer bu konu ile bahsettiğim problemi aşamaz isem, Bana tüm PHP sayfalarında ortak şekilde kullanabileceğim değişkenler nasıl oluşturabileceğim hakkında bir fikir verirseniz de çok faydası olur. Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler. Herkese İyi çalışmalar.

gevv

merhaba,

konu hakkında çözüm önerim yok ama  farklı hızlandırıcıları deneyebilirsiniz

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PHP_accelerators