EN İYİ VİRÜS KORUMA PROĞRAMI

Başlatan TABS, 21 Nisan 2015, 10:12:29

TABS

Arkadaşlar özellikle internet üzerinden gelen virüslere karşı kullanılacak en iyi virüs önleme proğramı hangisidir ?

ayhani

Hocam bu konuda herkes birşey önerecektir.

Ben nod32 kullanıyorum memnunum. Kaspersky'de iyidir.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Mnemonic

nod32den bende memnunum ayrıca antivirusden ziyade internet security diye bir modeli var oda güzel firewall yapar ve web sitelerinden gelen şeyleride engeller

diot

boreas

Ne yazıkki öyle birşey yok. Değişik araştırmalar var internette ama en kralı  dediğin en kötüsünün yakaladığını yakalayamayabilir. Ben avast ve mcaffe kullanıyorum olduğu kadar olmadı kader :) Kaspersky, norton gibi uygulamalar sistemi o kadar yavaşlatır ki gelecek zarar virüsten gelsin diye bilirsin :)

Melih1802

Favorim NOD32 Yıllardan beri kullanırım bir kere virüs girmedi.
Hatta virüs sokmak için uğraştım yine olmadı. Sonunda Anti virüsümü kapatarak virüs bulaştırdım bilgisayarıma.

Tagli

Sürekli "Pro versiyonu satın al" penceresi açmaması da önemli. Ad-Aware'i ayda bir güncelleme mesajı çıkardığı için silip AVG yükledim. O daha beter çıktı. Beleş versiyonu yükledim sanıyordum ama hergün "x kadar gününüz kaldı" mesajı verdi. Meraktan dişimi sıkıp 30 gün bekledim belki süre bitince mesajlar kesilir diye. Kesilmedi. Silmeye çalıştığımda "durun silmeyin, ücretsiz versiyon ile devam edin!" dedi. Kabul ettim, şimdi o pencerelerden çıkmıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

mistek

Mcafee kullandım 3-4 yıl kadar koruma sağlıyordu ama bilgisayarın canını çıkarmaya başladı çok kastı sildim, Kaspersky Pure 3.0 satın aldım memnunum.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Emre MERMİ

Kaspersky bence en iyisi. Hatta tek de diyebilirim. Kavkisfile.com dan lisans anahtarı da bulabilirsiniz. Başka bir yerden bulamadım çok aramıştım zamanında..  Lisans ekledikten sonra otomatik güncellemeleri kapatıp elle yapın. Yoksa lisans anahtarı iptal oluyor.

mehmet

İşletim sistemini değiştirmek...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Tagli

Tabi, en iyisi o. Hele de etraftan virüslü USB bellek alıp, bilgisayara takınca kabak gibi gözüken dosyaları güvenli bir şekilde silmek ayrı bir eğlenceli. Gerçi artık ortalıkta dolaşan USB bellek virüslerinin sayısı azaldı gibi. Epeydir denk gelmedim.
Gökçe Tağlıoğlu

Abdullahtekin

"microsoft security essentials" tavsiye ederim. Kullanalı beri herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

ayhani

Alıntı yapılan: Abdullahtekin - 21 Nisan 2015, 12:43:08
"microsoft security essentials" tavsiye ederim. Kullanalı beri herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Aman hocam sakın. Bizzat yaşadim,   usb disklerin dosyalarini gizleyen virusu gormedi.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

kutahyaspor

En iyi antivirüs "bilinçli kullanıcı" dır. Önemli ve telafisi mümkün olmayan dosyaları farklı ortamlarda yedekleyip, bilgisayara -hele ki birden fazla kullanıcı varsa- güvenmemek lazım.  yıllardır evde ve işyerindeki tüm bilgisayarlarda avira kullanıyorum, "false alarm" vermiyor ve göreceli olarak "güvenilir" buluyorum. Yine de herşey kullanıcıda bitiyor.

cevat1

Sağlam antivirüs Norton veya kaspersky diye bilirim, bunlar ÜCRETLİ tabii ki. İyi korumanın bedeli olmalı diye düşünürüm... Yıllardır Avast home  kullanırım, ÜCRETSİZ  Bazen virüsleri pas geçtiği oluyor. Bedava yazılım bu kadar olur. Dosyları ara bir tararım virüs varsa silerim. Zemana antimalware beta test kullanıcısıyım. 10-15 günde bir bilgisayarın komple imajını yedek diske ( 2 TB) aktarırım. Güvenmediğim sitelerde de TIME FREEZE 'i açıp kullanırım. En kral virüs olsa havasını alır. Kendimce önlemlerim böyle...

Zor durumda kaldığım olmadı mı? oldu tabii ki.. Bilgisayar kilitlendiğinde veya açılmadığında İmage dan geri yüklerim sistem kaldığı yerden devam eder..