LQFP48 7 × 7 mm ZIF soket arıyorum.

Başlatan z, 22 Nisan 2015, 17:34:40

z

Bootloder ve kriptolanmış kodlarla update konularını çözmüştüm. Bu çalışmada bootloader'a vs girmeyeceğim. Bir iki haftamı kod testine ayırırım.

Çipi parmaklamak istemiyorum aşağıdaki ürünün siparişini verdim.

Macerayı severim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JOKERAS

z usta bizede anlatısınız herhalde boot loader olayını.

Bildiğiniz yoldan sapmayın,aklınıza geleni yapın derim.
Her zaman birileri çıkar düşünülen şeye "O ne yaaa", "Çin'li zaten yapmış", "Bunlar öğrenci projesi",
"kime satacaksın" vs gibi şevk kırıcı şeyler söyleyebilir.Boşverin.

Bende bir tarihte bir tv'lerde kullanılan piyasada bulunması zor veya pahalı olması sebebiyle yerine bir entegre tasarlamıştım.
Ben bunu yapacağım dediğimde çok bilmiş bazıları bir taraflarıyla gülmüştü,şimdi o gülenlere entegre satıyorum.:)
Sonradan öğreniyorum ki  yapmayı düşündüğüm entegreyi yapmak için bir taraflarını yırtmışlar.
Macera iyidir,her şey ufaktan başlar bu şekilde hatalarınızı,piyasayı öğrenmiş tecrübe etmiş olursunuz.
Yaptığınız ürün tuttuğunda bu işi yapan ilk kişi olduğunuzda bugün tiye alanlar yarın gıpta eder.

hgs

Jokeras daha cümle kuramıyorsunuz.
Alıntı yapılan: JOKERAS - 23 Nisan 2015, 12:08:50
Bende bir tarihte bir tv'lerde kullanılan piyasada bulunması zor veya pahalı olması sebebiyle yerine bir entegre tasarlamıştım.
Cümleniz bozuk yada eksik kelime içermekte.

Ayrıca
Alıntı yapılan: hgs - 23 Nisan 2015, 07:57:12
Ticari açıdan çip satmak son derece hatalı bir fikir.

Cümlesinden yapmayın uğraşmayın yapılmışı var vb, anlamları nasıl çıkardınız?

JOKERAS

Alıntı yapılan: hgs - 23 Nisan 2015, 13:32:34
Jokeras daha cümle kuramıyorsunuz.Cümleniz bozuk yada eksik kelime içermekte.

Ayrıca
Cümlesinden yapmayın uğraşmayın yapılmışı var vb, anlamları nasıl çıkardınız?

TDK uzmanımısınız siz?
Evet daha cümle kuramıyorum ne eşek,ne cahil bir hıyarım ben yaa.

Bu yazıları size yazdığım kanısına nerden vardınız?
Ben lafı ortaya koyarım işine gelen alır işine gelmeyen gargara yapar.
Bu lafları yazarken sizin yazdıklarınız aklımdan bile geçmedi,ben genel olan bir şeyi yazıyorum.

Ayrıca tanımadığınız biri hakkında konuşurken biraz daha düzgün üslup kullanırsanız memnun olurum.
Haaa kullanmazsanız x10 olarak cevabı alırsınız,hiç bir şey umurumda olmaz!

hgs

Alıntı yapılan: JOKERAS - 23 Nisan 2015, 13:42:30
Evet daha cümle kuramıyorum ne eşek,ne cahil bir hıyarım ben yaa.
Siz bu şekilde olduğunuzu iddia ediyorsanız yapacak zaten bir şey yok.

JOKERAS

Evet bir şey yapmayın zaten.

Yahu şu forumda ne zaman bir konu tartışılsa ya birilerinin kendini beğenmişliğinden,ya birlerinin kompleksinden dolayı konuların özü
otomatik olarak ustaca sapıtttırılıyor.
Sonra admin devreye girip konuyu kapatıyor.

Yahu fikrinmi var yaz geç bırak adamın etlisini sütlüsünü,yok şöyleymiş yok böyleymiş kılmış tüymüş.

Adam gariban soru sorar birileri çıkar adamın sorduğu soruyu,adamı aşağılar.
Bazıları tilkice dalga geçer,bu nedir yaa?
Aşın biraz kendinizi,bunu yaparak insanların eline ne geçiyor anlamış değiliz,bu olsa olsa ego tatminden başka bir şey değil.

hgs

Alıntı yapılan: JOKERAS - 23 Nisan 2015, 14:07:57
Yahu şu forumda ne zaman bir konu tartışılsa ya birilerinin kendini beğenmişliğinden,ya birlerinin kompleksinden dolayı konuların özü
otomatik olarak ustaca sapıtttırılıyor.
Sonra admin devreye girip konuyu kapatıyor.

Yahu fikrinmi var yaz geç bırak adamın etlisini sütlüsünü,yok şöyleymiş yok böyleymiş kılmış tüymüş.

Adam gariban soru sorar birileri çıkar adamın sorduğu soruyu,adamı aşağılar.
Bazıları tilkice dalga geçer,bu nedir yaa?
Aşın biraz kendinizi,bunu yaparak insanların eline ne geçiyor anlamış değiliz,bu olsa olsa ego tatminden başka bir şey değil.

Jokeras uydurmaya devam ediyorsunuz. Yapmayın, etmeyin, üretmeyin vs diyen hiç kimse olmadı bu başlıkta. Siz kendi kendinize gelin güvey olup yazıyorsunuz. Bu noktada ben size ne yazsam haktır.

Z ile ben ayrıca forum dışında da, bazen görüştüğüm oluyor. Yapılabilecek iş konularında 3 aşağı 5 yukarı bazı fikirlerim de var. Bunu baz olarak yazıyorum. Çip satmanın mantıklı olmadığı bence kesin.  Yapıp satarsa satar, üstüne kim laf edebilir ?

(Not = Kendini beğenmişliği uzaklarda çok aramayın. Kendi kendine methiyeler dizen bu başlıkta 1 kişi var. )

JOKERAS

Yahu dostum şaka gibisiniz yani.
z ile nerde görüştüğünün veya ne yaptığının bu konu ile ne alakası var?
İstediğin yerde görüş,çay iç kahve iç muhabbet et.
Madem görüşüyorsunuz direkt olarak yüzüne söyle, burada niye yazıyorsunuzki?

Benmi kendimi  beğeniyorum,komik olma!
Yahu ben gariban bir tv tamircisiyim,buradaki arkadaşların eline değil,ayağına su dökemem.
Hala daha öğrenmeye çalışıyorum.
Ben başımdan geçmiş bir olayı anlatıyorum,ne diyeyim yalanmı yazayım?
Evet bahsettiğim entegreyi yabancı ülkelerdede yapmaya uğraştılar ama yapamadılar ve ben yaptım
hala daha satıyorum ve orjinal entegresinden daha iyi çalışıyor.

Şimdi siz bu anlatımımdan kendini beğenmişlikmi çıkartıyorsunuz?
Ne diyeyimki size?
Gerçek olanı anlatıyorum,o dediğiniz şeyleri  geçeli yıllar oldu.

Neyse dostum siz bildiğiniz gibi anlayın,öyle yorumlayın.
Bir gün başınıza böyle bir olay geldiğinde ne anlatmak istediğimi çok daha iyi anlayacağınızdan eminim.
Üfff sıkıldım hacı yaa,neyse işine bak benide boş lakırdı yapmaya zorlama!

hgs

Jokeras, bu tip haraketler çok yaygınlaştı. Yada eskidende mi yaygındı da farketmiyordum, bilemiyorum. X meselesi tartışılırken Y konusu üzerinden kendi yaptıklarını anlatma çok oluyor.

Siz burada olmayan meseleleri varmış gibi algıladınız ve z yi korumaya çalıştınız. Kendisi zaten oldukça fazla forum müridine sahip. Ayrıca çokda zeki bir insan olduğundan korunmaya ihtiyacı olduğunuda hiç sanmıyorum.

Bencede bunların üzerinde konuşmaya çok ihtiyaç yok.

Madem farklı bir konu ile ilgili anlatmak istiyorsunuz. O konu üzerinden konuşalım.  İlk mesajınızdan beri anlatamadığınız bir şey var. TV üzerine bir şeyler deyip, (o bozuk dediğim cümlede) entegre ürettimine geçtiniz. Tam olarak net değil. Bir devre parçası düzgün değildi siz daha düzgününü yaptınız. Ve onu üretip satıyorsunuz ? Yoksa bir entegre vardı düzgün çalışmayan, onun daha iyisini yapıp satıyorsunuz. Tv tamircisi olduğunuzu söylediğinizden herhalde bu entegre tüplü tvlerde kullanılan bir entegre.

Kodunu verirseniz bir datasheet bulursak inceleyebiliriz. Entegrenin kendisi hakkında merak duymuyorum.  Asıl merak ettiğim konu, ve pek çok kişide merak ettiğine inanıyorum.

- Entegre üretimini nerede yaptırıyorsunuz ?
- Entegreyi sizmi imal ediyorsunuz ? Siz imal ediyorsanız imalat ile alakalı bilgi, resim, teknik açıklama verebilirmisiniz?
- Entegrenin kılıflanması hakkında bilgi verebilirmisiniz?
- Maliyetler hakkında bilgi verebilirmisiniz?
- Satışında hangi kanalları kullanıyorsunuz ?

gibi bir takım sorulara cevap vermek isterseniz, dinleyebiliriz. Yok siz, bana kıl olduysanız ve yazmayacaksanız hiç bir sey, onada eyvallah. Tabi bu durumda benim 1 çift laf etmeme gün doğar.

JOKERAS

z'yi korumayamı çalıştım?Korunmaya ihtiyacı varmı sizce? :)
Şimdi direkt adres göstererek bu konuda olmayan birine lafı paslıyorsunuz?
Bu yaptığınız çok tilkice!

Evet z arkadaşı takip ediyorum ve çok uzman bilgili görüyorum,bilgilerinden istifade etmeye çalışıyorum.
Ve birçok arkadaşıda vakit buldukça takip ediyorum,isimlerini yazmama gerek yok.
Ne yapalım şimdi?
Kimseye mürid olma derdim yok,müridlik ne yahu?
Valla ne diyeyim arkadaş,lafı söyleyen siz,üstüne alınan siz,olmadık şeylerle yaftalayan sizsiniz ben değilim!
Size kıl olamam,sizi tanımıyorum.

Ben olması muhtemel bir olaya örnek olarak anlattım başımdan geçeni,hala daha aynı tip şeyleri yaşıyorum.
Ne yaptığımı,nasıl yaptığımı boşverin.

Yıllar evvel 2. el  bir araba almıştım ilk arabamdı heyecandan içim kaynıyordu,dostlarımdan(!) biri şunu dedi
bu araba dandik takla atmış,toparlamışlar bu arabayı dedi.
O gün  moralim çok bozulmuştu ki bir oto tamircisine gitmeme sebep olmuştu.
Tamirciye söylediğimde adam gülmüş ve şöyle demişti, "genelde çekemeyenler böyle laf eder" demişti.
Tekrar ediyorum bu lafı size söylemiyorum!!!
Genelde olan bir şeyi anlatıyorum,ama siz benim ortaya yazdığım ve misal vererek başımdan geçen bir olayı kendi üzerinize alıp
konuyu farklı alan taşıdınız.
Halbuki aklımın ucundan bile geçmedi.

Neyse arkadaş kalbinizi kırdıysam özür dilerim,amacım buarada kimseyi kırmak üzmek değil.
Ben işime bakıyorum sizede onu tavsiye ediyorum.
Takmayın kafanıza böyle basit şeyleri,isterseniz mesajı silebilirimde.