Ampullerin Metal kısmı nerde satılır?

Başlatan JOKERAS, 23 Nisan 2015, 12:27:00

JOKERAS

Selam,
Arkadaşlar resimdeki ampulün metal kısmının adı nedir?Nerden bulabilirm?
Özel bir ampul yapmayı düşünüyorumda .
Özel derken Özel sarımlı bobin akla gelmesin lütfen :)
Hangi resim?Unutmuşum pardon.

t2

Kalıp yaptırman lazım.
Kalıp derken enjeksiyon değil.
Sıvama kalıbı. Sivama nedir?  Sadece duydum. sacı sıvayıp dolayip, şekil verme işidir.

JOKERAS

Alıntı yapılan: t2 - 23 Nisan 2015, 12:58:56
Kalıp yaptırman lazım.
Kalıp derken enjeksiyon değil.
Sıvama kalıbı. Sivama nedir?  Sadece duydum. sacı sıvayıp dolayip, şekil verme işidir.
Nasıl yani t2 ?
Bunu hazır bulamazmıyım?Öyleyse yandı gülüm keten helvası :)
Çin'den ithal eden satan birileri yokmudurki?

Tagli

Seri üretim yapmayacaksan normal ampulleri kırıp elde edemez misin? Normal ampul zaten ucuz bir şey.
Gökçe Tağlıoğlu

JOKERAS

Alıntı yapılan: Tagli - 23 Nisan 2015, 13:10:53
Seri üretim yapmayacaksan normal ampulleri kırıp elde edemez misin? Normal ampul zaten ucuz bir şey.
Seri üretim için ön hazırlık Tagli.
Ön sürüm yapıp piyasayı koklamak istiyorum,nedir ne değildir diye.
Malzeme fiyatını ve teminini bilmek gerekiyor,seri üretim maliyetini çıkartmak gerekiyor.
Diyelimki ürün tuttu talep var işte o talebi karşılayabilmek gerekli.

Ürünü zaten ampulleri kırarak test işlemlerini yapmıştım orada sorun yok.
Sorun dediğim gibi temin etmekte.

elektronik

z

Adapazarı yada İzmit'te sanayideki atelyelerden birisinde otomobil ampülünün dediğiniz kısmını (metal aksamını) ürettiklerini gördüğümde şok olmuştum.
Adamlara lambasını kim üretiyor diye sorduğumda müşterimiz kendi üretiyor bizden sadece bu kısmı satın alıyor demişti.

Üreticisini nasıl bulursun bilmiyorum. Bir ara akkor filamanlı lamba üretiliyordu ama muhtemelen bunları da fabrikada kendileri üretiyorlardır.

Çok karmaşık bir parça değil. Üretim miktarı tatmin ettikten sonra metal işi yapan her atelye bunu üretir.

Metal kısmı sıvama işi gibi duruyor. İlave olarak cam diplik işi var onu da kafaya takan yapar.

Sıvama: Metal levha kesilir (Genellikle daireseldir.)

Tornada döndürülür ve sabit duran kalıbın üstüne yatırılır.

http://www.youtube.com/watch?v=Bya288H3X88#

Aşağıdaki firma satıyor ama Türkiye'de de yapan vardır.

http://hkjzy.manufacturer.globalsources.com/si/6008844973399/pdtl/Lamp-socket/1083036560/Lamp-Sockets.htm?_ga=1.165216316.2009479489.1429786151
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JOKERAS

Valla buarada üretilebiliyorsa çok iyi,yerli malını tercih ederim hep.
Milletim kazansın elin Cin'lisi değil.
Bakayım bir araştırayım inşaalah bulurum.
O kısmı bulduktan sonra cam kısmını araştıracağım,ama orası plastik veya pvc olacak
belki duruma göre oraya kalıp yaptırmam gerekebilir.

İşte seri üretim sıkıntıları.
İlgileriniz için teşekkürler.

Evet z usta verdiğiniz link tam aradığım şey.
Keşke buarada bulabilsem,of ulan off batsın bu Dünya. :)

elektronik

metal olması şart değil plastiktende yapabilirsiniz yanlızca kontak için bir parça iletken konabilir.

JOKERAS

Alıntı yapılan: elektronik - 23 Nisan 2015, 13:56:07
metal olması şart değil plastiktende yapabilirsiniz yanlızca kontak için bir parça iletken konabilir.

Evet "eletronik" komple plastiktende yapılabilinir ama bu sefer metal aksam iş maliyeti çıkartır.

engerex

Türkiye 1948'den beri ampül üretiliyor. Halihazırda üreten mutlaka bulabilirsin. Hadi bulamadın diyelim. Dişi duy üretenler var. Seri üretimde üretmiyorlarsa bile onlardan temin edersin. Adamların işleri bu.