OKI B2200 yazıcı kağıt almıyor

Başlatan t2, 30 Nisan 2015, 10:25:42

t2

OKI B2200 yazıcı, yazdırmaya çalışırken içinden gürültülü ses geliyor. sanki motor boşa dönüyor. Kağıt almıyor. Manuel kağıt besleme kısmından kağıdı verirsem ortaya kadar gidiyor çıkmıyor. kapağı açarak tozlu bir şeklde kağıdı alabiliyorum. basma işi tamamlanmıyor.

Status monitor programı ile baktım. Toner bitmemiş. İçini henüz açmadım. Yazıcının garantisi yok.
Tamiri kolay bir arıza mıdır? Açıp ne yapayım?  nereye bakayım?

since1990

Hocam bende de var aynısından, 1 tane kağıt koyunca tepsisine almıyor Şöyle 20-30 kağıt koymak gerekiyor. Ayrıca eğer yazıcıdan çıkan kağıdı elinle desteklemezsen(çekmezsen yani) hata veriyor sonraki sayfayı yazdırmıyor. Çok dandik yazıcılar. Baskı devre için almıştım. Bi kaç tane PNP kağıdıma da mal oldu.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

vedo35

Printer dandik değil. Sorun su sebeplerden olabilir:

1- Kullandiginiz kagidin kalitesi kotu olabilir.
2- Printerin kagit cekme-itme rulolari kagit v.s tozundan artik kagidi yeterince tutmadigi icin kagit sikismasina neden olabilir.
Bu tur durumlarda printerin yan, alt, ust kapaklarini acip kompresorle iyice icinde birikmis olan tozlarini temizleyin. Bunu acik havada yapin. Toner tozlari sagliga zararlidir. Itme cekme rulolarini pamuklu kumasa alkol dokup alkollu bez ile iyice temizleyin. Yanliz tonerin foto hasasiyetli rulosu haric.
3- Disliler arasinda kagit tozuda birikmis olabilir. Ana motorun donderdigi dislilere bir goz atin. Aklima simdilik bunlar geliyor. Kolay gelsin.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.