attiny85 wav player derleme sorunu

Başlatan berkay_91, 17 Mayıs 2015, 19:52:11

berkay_91

mrb, arkadaşlar internetten bulduğum bu wav player projesini AS6 da derleyince kütüphanede birkaç tane problem çıkıyor yardımcı olurmusunuz?

http://elm-chan.org/works/sd8p/report.html

mehmet

Direkt hex yükleyemiyor musunuz? Hazır derlenmişi var orada...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

berkay_91

amacım programda bir iki değişiklik yapıp başka bir yerde kullanmak ama derleyici hata veriyor

bocek

Ne hata verdiğini direkt yazsan da bizi müneccimlikten ve mesaj kirliliğinden kurtarsan daha iyiydi ama
muhtemelen xitoa.h içindeki prog_char tanımında hata alıyorsun.

Düzeltmek için:
xitoa.h içinde
#include <avr/pgmspace.h>

satırından önce şunu yaz:
#define __PROG_TYPES_COMPAT__

Neden böyle yaptığımız pgmspace.h 165. satırda anlatılıyor.
Bunu yapınca hatalar gidiyor uyarılara dönüşüyor ve derleniyor ama çalışır mı orasını bilemem.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

berkay_91

sağolun, dediğiniz gibi yaptım ve o error düzeldi ancak 2 errror daha var birincisi main dosyasındaki 'MODE' undeclared (first use in this function) şu satır için veriyor
TCCR1 = MODE ? 0b01100001 : 0b00000001; /* Start TC1 and enable OC1A as PWM if needed */

ikinci hatada #error Wrong make file. buda yine main dosyasında şöyle bir yer var orası için
#ifndef MODE
#error Wrong make file.
#endif

bocek

"project properties"de "Use External Makefile" deyip makefile dosyalarından birini göstereceksin.
4 tane makefile dosyası var. Bunların içinde MODE sabiti 1,2,3... diye tanımlanmış ama bu ne modudur onu bilmiyorum.

berkay_91

4 make file da tek tek gösterdim ama o 2 hatadan bi türlü kurtulamadım, bu ara sol üstteki configuration butonundan all configuration seçilicek galiba Active (Debug) ta olunca derlemeden direk build 0 error 1 yazıyor ve hata satırını göstermiyor

bocek

berkay_91

indirdim ve sd8psrc.atsln dosyasını açtım build et deyince bunu verdi
========== Build: 0 succeeded or up-to-date, 1 failed, 0 skipped ==========