CCS C için göz yormayan renk ayarları

Başlatan tekosis, 19 Mayıs 2015, 14:39:38

tekosis

Merhaba arkadaşlar. ben ccs c de çalışırken gözlerimi yormasın diye aşağıda verdiğim renk ayarlarını kullanıyorum. güzel de oluyor. kullanmak isteyen olursa diye paylaşmak istedim.
ayarlar için options -> ide -> colors menüsüne girilecek

ayarlar:

genel görünüm:
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

baran123

Süper ya, aynı problem bende de var unutmuşum bu ayarları sağ olun hocam :)

Recep METE

Arkadaşım çok güzel ya. Çok teşekkürler.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

zamzam23

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Recep METE

Bunca yıldır ccs c kullanıyorum böyle bir şeyin farkına yeni vardım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

tekosis

uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum paylaşmak şimdi aklıma geldi  ::)

pwm.c

Commodore 64 ekranı gibi olmuş :) hey gidi günler...

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

tekosis

baran123

Alıntı yapılan: pwm.c - 19 Mayıs 2015, 19:52:09
Commodore 64 ekranı gibi olmuş :) hey gidi günler...

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Hocam bugün bunlardan bir tane bulma şansım var mı ? Çok merak ediyorum. :) Oturup didik didik edeceğim. :D

vsalma

quarko

Gözü yormayan renk ayarları denmiş başlıkta ama aksine gözü ilk bakışta bile aşırı derecede rahatsız ediyor.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

SBTECH

bende az önce düşündüm siyah yapsammı acaba diyorum ? mavi göz yoruyor gibi geliyor , gri tonları bir şey mi yapsam acaba arka planı diyorum tam siyahda güzel olmuyor :) ama tam ccs ile takılırken bu konuyu görmem iyi oldu teşekkürler :D
Elektronik ilimdir..

quarko

Ben CCS C kullanmıyorum. Kullandığım compilerlarda genelde beyaz arkaplan seçmem. Çok hafif yeşile kaçan sarı tonları üzerinde siyah renkli yazı gözü (en azından bana göre) en az yoran renk tonları...
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

zengdai

Hata yapmışsın kardeşim mavi renk gözü en çok yoran renktir. Hatta ekranlar için mavi ışık filtreleri var. Rahatlamanız için en kolay yol donatlar-büyüteç ayarlarından ekran rengini negatif yap dersin. Onu masaüstüne alır lazım olduğunda kullanırsın. Neredeyse gözü rahatsız edecek bir şey kalmıyo