757,13 € AD9625BBPZ-2.0 ADC, 12BIT, 2GSPS, BGA-196 Yuh anasına.

Başlatan z, 03 Haziran 2015, 01:49:06

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

tekosis

hocam soruyu değiştirdim :) bu kadar fazla örnek nerede kimler tarafından hangi işlemcilerle kullanılır?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Hocam çok pahalı çok nadirdir kullanan böyle bir işlemciyi kullanmak için en az 15000TL`ye satmalıyım ürünü  8)
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

esensoy

Alıntı yapılan: CORTEX - 03 Haziran 2015, 07:52:54
Hocam çok pahalı çok nadirdir kullanan böyle bir işlemciyi kullanmak için en az 15000TL`ye satmalıyım ürünü  8)
o fiyata satarsan batarsın:=)
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

HeCToR

Alıntı Yapo fiyata satarsan batarsın:=)
Orasıda Ayrı Bir konu esensoy  :)

muhendisbey

15.000TL'nin çok ufak sayılabileceği sistemler mevcut. Zaten bu ürün de öyle sistemlerin ürünü.

Atıyorum, cumhurbaşkanının güvenliğinden sorumlu etraftaki tüm radyo iletişimini inceleyen bir sistem geliştirdiniz. 15.000TL çok ufak bir rakam olarak kalır. Yada bir radar için, askeri amaçlı bir sonar için ufak rakamlar bunlar. Zaten uygulama alanlarını yazmışlar:
Spectrum analyzers
Military communications
Radar
High performance digital storage oscilloscopes
Active jamming/antijamming
Electronic surveillance and countermeasures

O değil de kaynak voltajı dikkatimi çekti. 1.32V, giriş gerilimi de 1.2Vp-p

Yani kabaca hesapla adımı yaklaşık 293mikrovolt, skalalandırmak oldukça zor olacak gibi görünüyor zira elemanların gürültüsü çok kolay hissedilebilir. FPAA ile birlikte kullanılırsa belki bu sorun kısmen aşılabilir. :)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

HeCToR

z Hocam Siz Nerede Kullanmayı Düşünüyorsunuz Bakalım Bunları İncelediğinize Göre Vardır Planlarınız  ::)

Icarus

@muhendisbey:
Alıntı yapılan: muhendisbey - 03 Haziran 2015, 10:57:59
FPAA ile birlikte kullanılırsa belki bu sorun kısmen aşılabilir. :)
FPAA nasıl ? daha önce kullandın mı ?

muhendisbey

Yüksek lisansta anadigm'ın FPAA programını kullanıp simulasyon amaçlı kullandım. Zaten sonrasında bir tek yüklemesi kalıyor. Bir hocamızda da kartı vardı, şunu söyleyebilirim, klasik analog elemanlara nazaran daha az gürültüye sahipler. Programlanma şekli Matlab simulink'e benzer.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Logan

Ülkemizde 5 adet yüksek frekans transistöre 1.02 milyon $ veren firmalar var arkadaşlar. 250.000$'lık FPGA gördüm. Ufkum açıldı resmen.
İmza.

Firzen

Alıntı yapılan: Logan - 05 Haziran 2015, 14:41:05
Ülkemizde 5 adet yüksek frekans transistöre 1.02 milyon $ veren firmalar var arkadaşlar. 250.000$'lık FPGA gördüm. Ufkum açıldı resmen.
TAI firması dediğiniz gibi $100K-250K arasında Xilinx Virtex7 alıyor ama tam destekli.
Yani bir sorun veya takıldıkları bir nokta gördükleri zaman direk olarak firma ile iletişime geçip o FPGA'in tüm bilgilerini elde edebiliyorlar.
Kararsız...

peko

Alıntı Yap5 adet yüksek frekans transistöre 1.02 milyon $

Hangi ürün böyle bir malzeme ile üretilmek istenir ki ?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "