Yerli yolcu uçağı projesi ne kadar yerli?

Başlatan hgs, 05 Haziran 2015, 15:11:54

hgs

http://webtv.hurriyet.com.tr/programlar/kokpit/yolcu-ucagi-projesi-ne-kadar-yerli_113822?hid=29201404

Türklerin kurduğu Sierra nevada adlı şirket ile bir anlaşma imzalanmış. Firmanın haklarını elinde bulundurdukları alman uçaklarının modern versiyonu kısa sürede üretime başlanacak. Kısa sürede diyorum videoda söylendiği üzere şirket abd için bu uçaklardan bir miktarının modernizasyonunu yapma işi ile hali hazırda uğraşmakta. Hazır uçak haklarına sahip ve uçak üzerinde çalışıyorken türk devletinede bu uçağın yenilenmiş halini kısa sürede üretebilecekler.  (Firma zaten basit bir firma değil. Ama bu anlaşma ile firmanın bonus bir para kazanması gibi hissettirdi bana).

Sonrasında tasarımı sıfırdan yapılmış 70 yolculu modeli, tasarlanıp 2023de uçması sağlanacak.

Her şey iyi güzelde video sonunda söylenen 1 cümle hiç hoş olmadı. Sertifikasyon sebebiyle uçak parçaları abdde üretilecek daha sonra boyanmak üzere türkiyeye getirilecek, miş... Avunduğumuz nokta ise üretim ve satış haklarına sahip olmamızmış. Süper, artık heryere bu uçaktan satarız ?? ?

Kısa hayatımda ögrendiğim basit teknik ve ticari konulardan bir tanesi; Yaptığım bir işi değiştirip, farklı malzemeler kullanıp, farklı hale getirip tekrar pazarlamanın çok kolay olduğudur.

İç ihtiyacın karşılanması, üretim konusunda kadro yetiştirilmesi, dışarıya pazarlanabilmesi konularında umarım başarılı bir anlaşma olur dileğiyle...

Sierra Nevada Corporation

Tip    Özel kuruluş

Kuruluş    1963

Şehir    Sparks

Ülke    ABD

Konum    Sparks, Washoe County, Nevada

Hizmet bölgesi    Bölgesel ve uluslararası

Önemli kişiler    
Fatih Özmen, (İcra kurulu başkanı),
Eren Özmen, (Yön. Kur. Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu)

Alan    Havacılık ve Uzay

Çalışan sayısı    > 3000[1]

Ana sayfa    sncorp.com

MrDarK

Konu daha önce konuşulmaya çalışılmış fakat başarısızlığa uğramıştır. Haliyle bu başlığın başınada aynı şeylerin geleceğinden kilitlenmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Link : https://www.picproje.org/index.php/topic,59424

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK