Tüm Türkiye'ye Kargo 5TL

Başlatan ibocakir, 27 Haziran 2015, 13:36:27

ibocakir

Arkadaşlar merhaba,

Elimde 200'ye yakın elektronik modüller var, NRF24L01, bir takım sensörler, vs.

Bunları gittigidiyordan satmak istiyorum. Fakat hangi kargoya gitsem Ankara'dan İstanbul'a dosya kargo 12TL diyor.

Anlaşma yapalım diyorum. Kargolar öyle herkesle anlaşma yapmıyor diyor. Firmaya giren çıkan gün içindeki kargo sayısına bakılıyor vs. diyor.

Fakat gittigidiyora giriyorum. Satıcı ürününün altına Tüm Türkiye'ye 4,50TL diyor.

Bana bir yol gösterebilir misiniz ? Benim elimdeki malları satabilmem için kargoyu 5TL'ye çekmem gerekiyor. Bu nasıl mümkün olabilir ? Kargo firması ismi de olur.

mg1980

Biraz hacme bağlı ama PTT kargo hepsinden ucuz olması lazım.

t2

En ufak paket için kargo ücreti sabit oluyorsa, Malları  3er gönderin. Kargo parası 3te bir olur.

ibocakir

Arkadaşlar problemimi @aspcibertan hocamın tavsiyesiyle çözdüm. 

http://www.suratkargo.com.tr/?p=content_hizmet&l=gitti_gidiyor&i=358

Kredili kargo sistemiyle ödediğiniz krediye göre ucuza kargo gönderebiliyorsunuz. Alıcı ödemeli durumlarda da aynı fiyat geçerli.

Teşekkürler. İyi Çalışmalar.

Ersin

O modülleri faturalı satacaksın değil mi , bakmışın maliye ziyaretine gelmiş,o zaman kargo en son derdin olur.

ibocakir

Hocam ürünleri şahsım üzerinden satmayı planlıyorum. Kargolaraki anlaşma işini belirtmek için şirket adını kullandım. Yoksa şirket üzerinden satmayacağım.

Ersin

Kötü  niyetle yazmadım , daha önce konu tartışıldı hatta forum uyelerden ceza alanlar da var diye hatırlıyorum.
1 kalem den 3-5 tane sattın kimse sormaz sana bu ne diye ama adetler çok olunca  kaçakçılığa girer , bu şahıs olmuş farketmiyo.Onu muhasebeciyle bir danış bence.

ibocakir

t2

Alıntı yapılan: ibocakir - 27 Haziran 2015, 14:57:18

eminsiniz değil mi? Kesin çözdünüz, indirim paketi satın alabildiniz ?

JKramer

Alıntı yapılan: ibocakir - 27 Haziran 2015, 14:57:18

http://www.suratkargo.com.tr/?p=content_hizmet&l=gitti_gidiyor&i=358

Kredili kargo sistemiyle ödediğiniz krediye göre ucuza kargo gönderebiliyorsunuz. Alıcı ödemeli durumlarda da aynı fiyat geçerli.

Teşekkürler. İyi Çalışmalar.
Bundan haberim yoktu, ben de teşekkür ederim :).

ibocakir

Alıntı yapılan: t2 - 27 Haziran 2015, 17:17:25
eminsiniz değil mi? Kesin çözdünüz, indirim paketi satın alabildiniz ?

Hocam emin degilim. Kesin çözmedim ama boyle bi paketin varligindan yeni haberim oldu onu paylasmak istedim.

mustafa_temel

Özel kargo şirketleri ile ucuza ürün yollamak için anlaşmanızın olması gerekiyor bunun için tabi bazı şartları var mesela vergi numaranızın olmas lazım efendime söylim belli bir kota var 1 ay içinde belli bir şeyin üzerinde ürün satmanız lazım v.s v.s..  ama bu şartları sağlıyamıyorsanız en uygunu ptt kargo ben genelde ptt kargo ile yolluyorum biraz geç gidiyor belki ama işimi görüyor ..
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

ibocakir

Alıntı yapılan: mustafa_temel - 27 Haziran 2015, 18:06:15
Özel kargo şirketleri ile ucuza ürün yollamak için anlaşmanızın olması gerekiyor bunun için tabi bazı şartları var mesela vergi numaranızın olmas lazım efendime söylim belli bir kota var 1 ay içinde belli bir şeyin üzerinde ürün satmanız lazım v.s v.s..  ama bu şartları sağlıyamıyorsanız en uygunu ptt kargo ben genelde ptt kargo ile yolluyorum biraz geç gidiyor belki ama işimi görüyor ..

Hocam o antlaşma muhabbetine girmek istemiyorum aslinda. Cunku sirket uzerinden yollamayacagim. Bu dedigim kampanyayi bi deneyecegim insallah. Olmazsa da dediginiz gibi pttye talim :)

patasana

Gg nin kendi anlasması var zaten. GG kodunu verdiğinizde yurtiçikargo ile 6.5TL ye gidiyor kargo.

Yıllık olarak belli bir miktardan daha yukarıda faturasız mal sattıgınızda maliye takibine girme ihtimali var, dikkatli davranın.

ibocakir

Arkadaşlar muhasebecime sordum. SAKIN bu işe girme dedi. Malın dükkana girişi yok çıkışı yok vs. Maliye böyle şeyleri takip ediyor artık dedi.

Hatta geçen senelerde çinden saat falan satanları tek tek çağırdılar dedi.