Gerilim Regülatörü tavsiyesi

Başlatan selimkoc, 29 Haziran 2015, 00:59:51

OG

Arkadaşlar, ripple, bütün switch mode çalışmalarının doğasında olmak zorundadır. Kiminde az kiminde çok.
Bu tip işler için SMPS çıkışı illa ki temizlenmek ister, filtre, linear regüle vs her ne uygunsa.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

HeCToR

@selimkoc Hocam Ben ön regüle yaparak kullandım 160VDC Kadar input uygulayabiliyorum LM5007 seriside var onun akımı max:900mA kılıfları aynı hangisini kullanmak isterseniz aldığım fiyat 1$ Bir zamanlar çok yüksek adetlerde kullandım ona istinaden aldığım fiyat çok çok zorlasanız 0.9$ Belki Hocam Elimde var denemek isterseniz Gönderirim size Ankaradayım isolated isterseniz onun içinde tavsiyelerim olabilir bucklarla çok haşır neşir olmuştum bir dönemler elimdede çoğunun numuneleri vardır elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim hocam saygılar...
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

skara1214

lm2576 ucuna linear regulator kullan mis gibi kullanırsın
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

selimkoc

LM2576-ADJ ile giriş gerilimini 11.3V düşürdüm Daha sonra LC filtesi ile 78L05 'e uyguladım. PIC beslemesi üzerinde yaklaşık 60-70mV osilasyon oluştu. Ancak ADC ölçümü gayet kararlıydı. ADC ölçümünü Vref 1.024V (FVR modül ile) yaptım. Ölçümler lineer regülatörle yaptığım ölçüm gibi kararlı çıktı.

skara1214

bence adj ile voltajı 8-9 volt seviyesine sabitle çektiğin akımı bilmiyorum ama madem voltajı ayarlıyorsun lm yide fazla zorlama
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

mozkan87

Alıntı yapılan: selimkoc - 02 Temmuz 2015, 18:27:36
LM2576-ADJ ile giriş gerilimini 11.3V düşürdüm Daha sonra LC filtesi ile 78L05 'e uyguladım. PIC beslemesi üzerinde yaklaşık 60-70mV osilasyon oluştu. Ancak ADC ölçümü gayet kararlıydı. ADC ölçümünü Vref 1.024V (FVR modül ile) yaptım. Ölçümler lineer regülatörle yaptığım ölçüm gibi kararlı çıktı.

Tek başına LM2576 nın bile çıkışında 60-70 mV osilaston olması normal değil. LM2576 devresini gözden geçirin. Hele ki LM2576 nın çıkışına 78l05 koyunca hiç normal değil.