RFID READER

Başlatan murat79, 16 Haziran 2005, 18:33:55

OG

Alıntı YapOGS(KGS değil) sisteminin de RFID olduğunu yazmışlardı, acaba doğru mu
Doğru.

Geleceği olan bir teknoloji. Sistem gelişmeye müsait. Başka kuşakları da çıkabilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

kasif

Dün İTÜ deki RFID seminerine katıldım. Bir çok şey hakkında bilgi sahibi oldum artık.

Özetle, her ne kadar BARKOD ile aynı olmasa da, maliyetlerin düşmesi ile gelecekte BARKOD un yerini alacağa benziyor. Şu anda çok adetli alım halinde PASIF RFID etiketleri 0.1$ civarlarında oluyor. Tabi özelliklere göre değişiyor.

Nasıl yapıldığını hala bilmemekle birlikte, bir kasa içerisinde bulunan 65 bine kadar (pasif veya aktif farketmez) RFID, tek seferde okunabiliyor, bunlar birbirine karışmıyor(ben bu bölümü anlamadım)

30mm den 100.000mm (100 metre) kadar kapsama alanlarına sahipler.

Türkiyede belirli fabrikalarda otomasyon sistemlerine entegre edilmiş ve verim alınmış durumda.

Sorularınız var ise elimden geldiğince cevap vermeye çalışabilirim.

mesmert

Alıntı yapılan: "sarikayamusa"Hocam RF-ID  readeri kendin de yapabilirsin,fakat readar entegrelerine sahip olman gerekecek.

Bu entegreler  ID-12 ve  EM 4095 entegreleridir. Bu entegreleri kullanarak Pic ile uygulamalar pekala yapabilirsin.Fakat sanırım Turkiyede yok.Yine de sen arastır ve bana haber ver.Asagıda ID-12 reader entegresi ve Pic ile uygulama ve EM4095 reader antegresinin datasheeti var...

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Slm arkadaşlar bu RF-READER entegrelerini Turkiye'de satışa başlandımı acaba bilgisi olan varmı?

EM4095 Entegresi Pdf