Web Sitem Hakkında Görüş ve Öneriler

Başlatan since1990, 07 Temmuz 2015, 12:15:32

since1990

Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır birşeyler yapamıyordum, seyahatler falan derken adeta elektronikten uzak kaldım. Amma aklımdan çıkmadı.
Yollarda yolculuklarda aklıma gelen bir proje üzerine bari web sitesi yapayım dedim. İstedim ki bir firma rehberi gibi olsun ama sadece firmalar değil, Lokal tamirciler, inşaat ustaları, taşımacılar, sıvacılar yani dükkanı olmadan da hizmet üreten kişilerde kendilerini pazarlayabilsin. Hizmet alanlar yorumlayabilsin.
Örneğin bir adam bir kurumda çalışıyordur boyacı olarak. (Eminim bu adamı bildiniz.) Yandan da eşinin dostunun tanıdıklarının evine boyaya gidiyor. Sadece dışarıda çalışsa yeterli kazanamaz diye korkuyor, çalıştığı kurumdan kazandığı zaten yetmiyor. Ben bu şekilde çalışan insanlara da kendilerinin reklamını yapma fırsatı vermek istedim. Hayatımda ilk defa bir site hazırlayıp, insanlığın kullanımına sundum.
Sizlerden ricam bir ziyaret edin.
Not:Şimdilik 2 tane denemelik girdi yaptım, kategori veya başka öneriniz varsa alabilirim.
Ve bu siteyi gogle'dan görünebilir yapmak için ne yapmam gerekir?
Sizce kendim biraz dolaşıp 200-300 girdi yaptıktan sonra mı halkla paylaşmalıyım?
Teşekkürler.
Link: www.serviggo.com

"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

X-Fi

Bu fikir bana tanıdık geldi armut.com dan esinlenmiş olmayasınız?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

alicavuslu

Googleda görünebilirlik için aşağıdaki linke tıklayarak site bilgilerini girebilirsin.

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

Sitede sadece logo hoşuma gitmedi... Farklı birşeyler tasarlayabilirseniz daha güzel olur...

since1990

Alıntı yapılan: X-Fi - 07 Temmuz 2015, 12:52:28
Bu fikir bana tanıdık geldi armut.com dan esinlenmiş olmayasınız?
Bu siteyi daha önce hiç görmedim ama güzelmiş. Teşekkürler. Fakat konseptimiz biraz farklı. Bu arkadaşlar personel ile aranda, yine ekmek ekmek derdinde. Ben boyacının ekmeğini yemek istemiyorum. Adam kendi reklamını yapsın. Kullanıcı direk Boyacı Hasan Ustayı yorumlasın. İyi usta büyüsün.

mesaj birleştirme:: 07 Temmuz 2015, 14:35:55

Alıntı yapılan: alicavuslu - 07 Temmuz 2015, 13:32:33
Googleda görünebilirlik için aşağıdaki linke tıklayarak site bilgilerini girebilirsin.

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

Sitede sadece logo hoşuma gitmedi... Farklı birşeyler tasarlayabilirseniz daha güzel olur...

Teşekkürler, Logo üzerinde çalışayım madem :D
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

ahmet_zxc

uzman kirala com a da bi gözat. yalnız bu işi resmiyete dökmeyi ihmal etme.

türkçe kolay akılda kalabilir kısa bir isim daha kullanışlı olur düşüncesindeyim.

serviggo yu söylerken bile nefesim kesiliyo!!  sırf söyleme zorluğundan(bu ismi hatırladığımı farzetsek bile) başkasına tavsiye etmeye üşenirim ben.

hadi ben hatırladım, üşenmedim, söyledim, söylediğim adam nasıl aklında tutacak.

yıllaaaar önce marka hakkında forumda konuşurken elma armut diye marka olabilir demiştim ve bakınız apple(hemde ısırılmış) demiştim. pek katılan olmamıştı fikrime..

armut com u görünce o günler geldi aklıma.

sistemini kur  sonra yayınla, ilk izlenim önemlidir.

mesaj birleştirme:: 07 Temmuz 2015, 14:56:02

logonun yanında yazan temas nedir?

temas olabilir mesela, birçok uzantıda ucuz ve boş.

temas.com.tcMüsait 8,5$

KAMPANYAtemas.meMüsait 29,95$8,99$

KAMPANYAtemas.workMüsait 9,99$2,99$

temas.gen.trMüsait 9,75$

temas.web.trMüsait 9,75$

temas.biz

since1990

Alıntı yapılan: ahmet_zxc - 07 Temmuz 2015, 14:52:03
uzman kirala com a da bi gözat. yalnız bu işi resmiyete dökmeyi ihmal etme.

türkçe kolay akılda kalabilir kısa bir isim daha kullanışlı olur düşüncesindeyim.

serviggo yu söylerken bile nefesim kesiliyo!!  sırf söyleme zorluğundan(bu ismi hatırladığımı farzetsek bile) başkasına tavsiye etmeye üşenirim ben.

hadi ben hatırladım, üşenmedim, söyledim, söylediğim adam nasıl aklında tutacak.

yıllaaaar önce marka hakkında forumda konuşurken elma armut diye marka olabilir demiştim ve bakınız apple(hemde ısırılmış) demiştim. pek katılan olmamıştı fikrime..

armut com u görünce o günler geldi aklıma.

sistemini kur  sonra yayınla, ilk izlenim önemlidir.

mesaj birleştirme:: 08 Temmuz 2015, 04:56:02

logonun yanında yazan temas nedir?

temas olabilir mesela, birçok uzantıda ucuz ve boş.

temas.com.tcMüsait 8,5$

KAMPANYAtemas.meMüsait 29,95$8,99$

KAMPANYAtemas.workMüsait 9,99$2,99$

temas.gen.trMüsait 9,75$

temas.web.trMüsait 9,75$

temas.biz
Temas kullandigim template ile gelen bir yanlis tercume. :):) ben ozellikle anlamsiz bir kelime olsun istedim. Artik kelimeden donemem. :):) ama logodan donebilirim arkadasin dedigi gibi birazdaha calisayim uzerinde.
Ayrica hakllisin ilk izlenim onemli bende olsam uzerinde 2 tane entry olan siteye guvenmem ama entryi ellemi gireyim para ile adam mi tutturup cadde cadde gezdireyim bilemedim.

t2

Alıntı Yapserviggo.com
tam türkçe olsaymış iyii olurdu. Türkler gelirdi :)

since1990

Alıntı yapılan: t2 - 07 Temmuz 2015, 17:15:03
tam türkçe olsaymış iyii olurdu. Türkler gelirdi :)
hocam tam Türkçe olursa uluslar arasi olmaz diye ne Türkçe ne Ingilizce olsun istedim.
saygilar.

since1990

Arkadaslar gorsel olarak ve islevsel olarak biraz daha degistirdim, sizce su an nasil oldu, ve bu siteyi esinize dostunuza tavsiye eder miydiniz?
www.serviggo.com

tekosis

bence site güzel. şu an tasarımdan daha önemlisi tanıtım gibi duruyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.