CPU-Z 'deki significant motion sensör hakkında bilgisi olan..

Başlatan ziyaretci, 14 Temmuz 2015, 11:28:54

ziyaretci

Merhaba.

Android telefonda yeniyim. Telefona cpu-z indirdiğimde "significant motion sensor" verileri gözükmüyor. Kendimce araştırmalarımda önemli hareket ya da hareket sensörü olarak geçiyor. Fakat ne denediysem değerleri gösteremedim. Bir sorun mu var acaba?

JKramer

ziyaretci

İndirdiğim uygulamanın telefonda var olan sensörleri gösterdiğini sanıyorum, düzeltirseniz sevinirim.

engerex

Sanırım hareket algılama sensörü gibi bir şey.
Sensör sende mevcut olmadığı boş. Yada işletim sistemi desteklemiyor da olabilir. Bende 2,5 sayfa sensör listesi var ve yarısı boş.

ziyaretci

sadogan

Sanırım tavsiyeler sonunda akılli bir çihaz aldın.
Nasıl karar vediğini ve neyi kaça aldığını paylaşabiirsen  bizlerede örnek olabilir.

bulut_01

Peki telefondaki bu sensorleri kullanarak etki eden g kuvvetini hesaplayabilirmiyiz

YENİLMEZ..

ercan_t

merhaba,

bende de
"samsung significant motion sensör"
"samsung step detector sensör"
"samsung step counter sensör"
değerler görünmüyordu

telefonu sıkı sallayınca  step detector ve step counter deperleri geldi fakat motion sensörde hala değer yok.

belki yolda hızla giderken bu değerde gelebilir.

ziyaretci

Hocam GM Discovery Air 2GB aldım. 999 TL + 87 TL verdim +3 yıl garanti aldım. Şuana dek tek sıkıntım normal kullanımda şarjın 1.5 gün gitmesi. 

Kendimce normal kullanımımda (%35)-- 36 saatte bir şarja ihtiyaç duyar.
-- Kısa ve öz konuşma
-- Arada bir wifi açıp internette e-posta vs. bakma.
-- Yine arada bir mesaj
-- Güç koruma modu ve %25 'lik ekran parlaklığı
-- Tabi şebekenin en az %75 çekmesi
-- Müzik yok.

Kendimce orta kullanımımda (%60)-- 12 saatte bir şarja ihtiyaç duyar.
-- Havadan sudan konuşma (10-20 dk)
-- Wifi'de sık sık gezinme
-- Mesaj atma sıklaşması
-- Güç koruma modu ve %25'lik ekran parlaklığı
-- Şebekenin en az %60 çekmesi
-- Müzik yok.

Kendimce orta kullanımımda (%70)-- 4 saatte bir şarja ihtiyaç duyar.
-- Havadan sudan konuşma (10-20 dk)
-- Wifi'de sık sık gezinme
-- Mesaj atma sıklaşması
-- Güç koruma modu ve %25'lik ekran parlaklığı
-- Şebekenin en az %60 çekmesi
-- Müzik var.

** Yine kullanmadığım google uygulamalarını devre dışı bıraktım.
** Telefonun kendi üzerinde pek fazla yok ama bazı akıllı uygulamalar kapalı(alarmı kapatmak için telefonu ters çevir, ekranı karakter çizerek aç vs.)
Yani kısa ve öz olarak yolculuk esnasında telefonun %35 kullanılması ideal gözüküyor. Şarj sorunu yaşamadığınız yerlerde maksimum performansta kullanabilirsiniz.

Fiyat ve tercihim eleştirilebilir ama telefon zarifliği, sadeliği, 8 çekirdek işlemcisi, 2GB ram'e sahip olması performans konusunda tercihimin arasına girdi.

Casper via v5 almaktan son anda vazgeçtim. Nedeni ise casper markasının bilgisayar üzerinde uzmanlaşmış bir marka olup telefon konusundaki uzmanlığına güvenmemiş olmam. Tabi bu düşüncem tartışmaya açıktır. Yani bu şekilde düşünüp de telefon tercihimde tartışılabilir.

Şöyle dengeli bir telefon yok. Her farklı telefon birbirine göre zıt özelliklerde üstünlük sağlıyorlar. Aslında şöyle oldu, yumdum gözümü aldım telefonu.