fpga başlangıç

Başlatan sovalye, 17 Temmuz 2015, 18:32:16

alicavuslu

Tubitak hakkinda bir bilgim yok. Ama Aselsan roketsan havelsan ucu onbin civari insan calistirmaktadir.
Yorumlariniza sadece bildgigim konularda cevap verecegim.

Fpga icin yapilan yatirimlar bir kere yapilcak bise. Sonrasi eger isi iyi yaptiysaniz donusu cok iyi olur. Bizim kitler en fazla 1000 lira.

Fpga bilen eleman eksikligi cok fazla. Bunu samimiyetle soyleyebilirim. Ki hakki ile biliyorsaniz asla issiz kalmazsiniz.
Y. Lisansim 5 yilda Turkiye'de tamamlayabildim.
Cnc nasil ilgili alan icin onemli ise eleltronik icinde fpga o kadar onemli.

Cnc aranan ise diger alandan basvuru olmasi gercekten ters. Buda egitim sisteminden kaynakli.

trinity

Şu anda Türkiyede sadece mühendisler odasına kayıtlı 400.000 yakın mühendis var, 2023 yılında Türkiyede 850.000 mühendis olacak.

Bu hesaba göre bahsedilen Aselsan roketsan havelsan da çalışan 3000 civarı mühendise göre eğitim planlaması yaparsak bir çok arkadaşımız hayal kırıklığına uğrayacak

alicavuslu

Egitim planlamasini teknoloniye gore yapmaliyiz. Teknoloji gereklilikleri ne ise oyle olmali. Ben su anki egitim sistemine karsiyim. Ama ogrencilerinde buyuk bir cogunlugunun ogrenmek ve uretmek icinde gayreti yok. Asil hayal kirikligi bu benim icin...

Fpga eğitimi benim zamanimda doktora y. Iisans seviyesindeydi. Su an 2. Sinifta bile var.

Mnemonic

FPGA kitlerimi geçen sene aldım ve daha önceki mesajlarımda bahsettiğim vwshare marka olanlar;
ve onlarla öğrenmeye başladım. FPGA kullanma ihtiyacı neden doğdu derseniz bazı uygulamalarda hız ço könemli olabiliyor ve hangi mcu'yu kullanırsanız kullanın bu hıza asla ulaşamıyorsunuz.
ben öğrenebildiğim kadarı ile mcu ile birlikte hız gereken kısımları fpgalere yaptırarak kullanıyorum ama asıl işi halen mcu üzerinde yapmaya devam ediyorum