Farnel - Yıldırım elektronik Fiyatı

Başlatan z, 13 Ağustos 2015, 01:39:07

z

Diyelimki Farnel'den yapacağımız alışveriş tutarı 1000 Euro tuttu.

Bu malzemeleri Yıldırım Elektronik aracılığı ile almaya kalkınca fiyat ne kadar değişiyor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

iyildirim

Brit El. (ki oda Yıldırım üzerinden getiriyor.) üzerinden 300-500 euro luk siparişlerim olmuştu. Farnell deki fiyatı ödemiştim.
Yanlış hatırlamıyorsam, bazı kategorilerde ki malzemelerde ek bir ücret alınıyor demişlerdi.

Garantili yolu farnell kodları ile istediğiniz adetleri bir excel dosyasında Yıldırım a iletip fiyat almak.

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Mnemonic

bu konuda rs componentside tavsiye ederim
türkiyede temsilcilikleri var
tr sitesidne girdiğiniz zaman rakam gümrük dahil ödeyeceğiniz rakam webden bile sipariş verip kredi kartı ile alsanız tr temsilcisi üzeirnden geliyor
telefonlada bilgi alabilirsiniz
http://tr.rsdelivers.com/

skara1214

fiyat değişmiyor sadece 100 euro altı 15 euro kargo bedeli alıyorlar
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

mehmet

Yıldırım Elektronik veya her hangi bir firmanın Tükiye
temsilciliğinden ürün aldığımızda +KDV. oluyor değil mi?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sadogan

Yıldırım kafasına göre fark alıyor teklif almak gerekiyor.
Brit farneldeki fiyatlardan veriyor oda biraz nazlı iş yapıyor.

ogy

tr.farnell.com ile uk.farnell.com arasında fiyat farkı var.Siz tr.farnell'i baz alıyorsunuz.Üzerine +KDV ekleyerek hesaplıyorsunuz.Tabi adet ve fiyatlar yüksek olduğu zaman yıldırım elektronik'ten teklif almakta fayda var.

omenek

Farnell i bilmiyorum ama Mouser dan aldığım malzemeleri Rom elektronik mouser fiyatı + KDV ye getiriyor.

skara1214

Alıntı yapılan: sadogan - 13 Ağustos 2015, 10:44:56
Yıldırım kafasına göre fark alıyor teklif almak gerekiyor.
Brit farneldeki fiyatlardan veriyor oda biraz nazlı iş yapıyor.
ben şu ana kadar 10 -15 sefer malzeme getirmişimdir 1 kere kafasına göre fiyatlandırma yapmadı acaba özel bir ürün gurubumu var kendi kendine fiyatlandırdığı?

sadogan

Alıntı yapılan: skara1214 - 13 Ağustos 2015, 14:41:35
ben şu ana kadar 10 -15 sefer malzeme getirmişimdir 1 kere kafasına göre fiyatlandırma yapmadı acaba özel bir ürün gurubumu var kendi kendine fiyatlandırdığı?
Microchips ürünlerinde, geliştirme kartı ve  programmer gibi ürünlerde alıyorlardı zaten
en son freescale ürünlerindede fark almaya başladılar. sanırım yüklü miktarda aldığınızda yapıyorlar.
Bu bahsetiğim takribi 30 gün önceki başımıza gelen bir durum. Bizde mauserden aldık.

Elektroemre

Alıntı yapılan: omenek - 13 Ağustos 2015, 14:33:07
Farnell i bilmiyorum ama Mouser dan aldığım malzemeleri Rom elektronik mouser fiyatı + KDV ye getiriyor.

Hocam, tedarik süresi kaç gündü? Bireysel mi firma olarak mı alım yaptınız?

omenek

Alıntı yapılan: Elektroemre - 13 Ağustos 2015, 16:04:28
Hocam, tedarik süresi kaç gündü? Bireysel mi firma olarak mı alım yaptınız?
Hem bireysel hemde firma adına getirtebiliyorum, 10-15 gün içinde geliyor.

skara1214

Alıntı yapılan: sadogan - 13 Ağustos 2015, 15:13:18

Microchips ürünlerinde, geliştirme kartı ve  programmer gibi ürünlerde alıyorlardı zaten
en son freescale ürünlerindede fark almaya başladılar. sanırım yüklü miktarda aldığınızda yapıyorlar.
Bu bahsetiğim takribi 30 gün önceki başımıza gelen bir durum. Bizde mauserden aldık.
yüklüden kasıt ne kadar ?

sadogan