Farnell yerine AliExpress den alışveriş

Başlatan z, 13 Ağustos 2015, 02:10:02

z

Atıyorum Farnell'de 1000Euro tutan malzemeler Aliexpress de 500$ hatta daha az olabiliyor.

Siparişi doğrudan Aliexpressden yapsak adrese geldi geldi yok gümrüğe takılırsa gümrüğünü ödemek vs Farnell'den daha mı pahalıya gelir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Kalitesiz mal alacak kadar zengin misin hocam ?

z

Bunu demiyeydin iyiydi.

Ben de ucuza buldum diye seviniyordum.

Gene de STM32F103C8 çipi için kafam karışık.

100 adet için Farnell'e 400 küsür Euro ödemem gerekirken Aliexpressde sadece 150$.

Karamel

Allegro hocam.

microcontroller lar zaten china da uretilmiyor mu?  :-\

MrDarK

Alıntı yapılan: Karamel - 13 Ağustos 2015, 05:42:19
Allegro hocam.

microcontroller lar zaten china da uretilmiyor mu?  :-\

Fabrikadan hatalı olarak üretilmiş ürünleri bu tarz china'lı arkadaşlar alıp sorunsuz satabiliyorlar. Sonra bizde dövünüyoruz bunun SPI'ı I2C'si neden calışmıyor diye :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

quarko

Aliexpress veya farnell yerine, Türkiye deki yetkili ST distribütorlerinden alsanız olmaz mı ?
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

Karamel

Alıntı yapılan: MrDarK - 13 Ağustos 2015, 08:37:40
Fabrikadan hatalı olarak üretilmiş ürünleri bu tarz china'lı arkadaşlar alıp sorunsuz satabiliyorlar. Sonra bizde dövünüyoruz bunun SPI'ı I2C'si neden calışmıyor diye :)

Bu cinliler cin gibi adamlar vallahi. Cin olmadan adam carpmak sozunu cinli olmadan cin carpmak diye degistirebiliriz :P

Hocam biliyorum ingilizce yazmama kiziyorsunuz ama yukaridaki cumlelerimde cin yerine china yazsaydim bence daha anlamli olurdu... ::)

Klein

STM32 Çin'de çok kullanılan bir ürün.2.3. kalite mallar vardır belki ama Türkiyeye'de geliyor aynı mallar.  Ayrıca çok ucuz olduğu da söylenemez. Farnell pahalı diyebiliriz. 

mistek

En son yaşadığım hayal kırıklığından sonra kritik malzemelerde çinlilere güvenemiyorum.
LED ampul ithal edecektim bir firma buldum fiyatlar emsallerinden oldukça ucuzdu her konuda anlaştık. Numune istedim, geldi. Ampulleri 1 gün yaktım 2. gün ışığı azaldı.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

engerex

Çin'de hangi kalitede ürün varsa Türkiye'de de o vardır.
Şu minimum kart kargo dahil 4 dolar birim fiyata sahip. Üzerinde STM32F103C8 olduğunu düşünürsek Farnelden de sadece bu MCUyu toplu alımda 4 euro ya aldığınızı düşünürsek bu işi düşük kalite sorunlu ürünle açıklayabilir misiniz?

Farnell gibi satıcıların fiyatları liste fiyatı ve bunlardan ürüne ve alıcıya göre %5-10-70-80 gibi iskontolar olabileceğini düşünüyorum.

trinity

Farnellden arge amaçlı az adetli bol çeşitli malzeme teminin yaparsınız, daha sonra ürünü geliştirip 100bin adet üretmek için gider Çinden toplu alım yaparsınız. İkisininde yerleri çok farklı

z

Klein'de aynısını dedi.

Dediğiniz çok mantıklı.