Ucuz, kablo sıyırma aleti

Başlatan z, 16 Ağustos 2015, 20:29:20

muhittin_kaplan

hocam bunun daha basit bir tasarım yöntemi olabilir, usbstick kutusunun içerisine micro usb jack eklenir, kablonun bir tarafı microusb diğer tarafı artık ne kullanacaksanız olabilir

mesaj birleştirme:: 16 Ağustos 2015, 22:28:19

şimdi siz bana şu usb kutunun bir iki tarafının ucunda neler olacak bir anlatıverin.

z

Yer yok hocam. Bugüne kadar yaptığım en yoğun en minik devreyi yaptım. Malzeme koyacak yer kalmadı.

Zaten yer olsa bile usb konnektor kullanmak kutuyu kullanmayı düşündüğüm yapıya ters.

Yapılacak en iyi şey yeni kutu tasarlamak ama maliyeti kurtarmaz. Enjeksiyon işine girmeyeyim fosforlu kalem alayım içini açayım vs diye de düşündüm ama hepsi ayrı bir dert.

Şu anda en uygun çözüm Altınkaya'nın kutusunu almak. Bunda da en büyük risk usb kutudan çıkan kabloyu zorlayıp yada çok keskin katlayıp kabloyu içten koparma riski.

Bunu da aklı başında adam yapmaz diye düşünüyorum.

Sonuçta kafamdaki çalışma aşağıda.

Soyucu olarak da bunu sipariş etmeye karar verdim. Daha kaliteli gibi duruyor.

Aşağıdaki kalemlerin kutusu aslında amacıma çok uygun. Yapıştırılan parçalarını çok temiz (hiç iz bırakmadan) açmayı beceren varmı?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

hocam temelde yanlış olmuş.
siz stick i usb li yapıp kablonun ucuna pin koymalıydınız.

sinus

kaliteli bir şey olsun derseniz phoneix contact  ın ürünlerini tavsiye ederim.

muhittin_kaplan

mesaj birleştirme:: 16 Ağustos 2015, 22:56:03

kutuya uygun boyutta

mesaj birleştirme:: 16 Ağustos 2015, 22:58:52

4 kabloyu taşımaktansa 1 kabloyu taşımak daha iyi olmaz mı üstad. Hem güzel bir Ölçü aleti probu ysb kutu doğrudan pc ye takılır. kablo ile probe a bağlanır.

z

Kutu PC'ye takılsın probu da stick'e tak diyorsun.

Hepsi beraberinde yeni sorun getiriyor. Bu kez de parmaklarla kalem gibi tutulabilecek prob yapma işi çıkıyor. Haydi kırtasiyeden 0.5 kalem alayım bunu proba çevireyim gibi işler çıkıyor.

Ayrıca blendajlı güzel kablo almak gerekiyor. Her ne kadar digital sinyalleri kablo ile taşımak da çok sıkıntılı olsa da analog sinyalleri kablo ile taşımak da kolay iş değil.

Taşıyacağın sinyali 50Hz'den gözün gibi sakınmalısın.

Boş ver düşündüm taşındım maddi açıdan ve estetik açıdan en uygun çözümün şu anda düşündüğüm yol olduğuna karar verdim. Sorunsuz güzel profesyonel bir çözüm mü? Kesinlikle hayır. İş görür mü? Kesinlikle evet.

Ayrıca bu yapıdaki bir kartı Altınkayanın usb kutusuna da yerleştiremiyoruz. Kutunun arka tarafına dikkat edersen kapalı. Mini yada mikro usb konnektörü girecek şekilde plastiği keseyim biçeyim dersen kutuda estetik diye bir şey kalmıyor.

Kısacası özel kutu yapımı gerekiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

engerex

RaMu

Alıntı yapılan: z - 16 Ağustos 2015, 22:36:08
...
Aşağıdaki kalemlerin kutusu aslında amacıma çok uygun. Yapıştırılan parçalarını çok temiz (hiç iz bırakmadan) açmayı beceren varmı?
...
Bir ara hızlı yapıştırıcının aktivatörü (dondurucu spreyi) ile
press adaptör kutusunu çok kolay açmıştım,
başka bir tane denemiş onu açamamıştım.
Hızlı yapıştırıcının spreyini uygulayıp sonra
plastik çekiçle birkaç kez vurup açmayı bir deneyin derim.
Sprey aniden soğuttuğundan açılmasını sağlıyor gibi geliyor bana,
spreyi uygulama süresini değiştirerek bir kaç defa deneyin.
Elimde kalem olsa şimdi denerdim.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mustafa_cmbz

http://www.teksanelk.com/pdf/61-70.pdf

fabrikada kullanıyoruz aynısından kendimede aldım.gayet şık ve kullamı kolay kablo kesiciside var sağlam ve pratik.şiddet ile tavsiye ederim ömürlük olur..

ErsinErce

bana kalırsa hocam usb li cihazınız pc ye takılsın çıkışınız bnc olsun, normal osiloskop probu ile iş çözülsün
kablo vs derdiniz olmasın

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: z - 16 Ağustos 2015, 23:01:47

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Kısacası özel kutu yapımı gerekiyor.

abi bu skop kaçpara özellikleri ne? bende isterim bitane.

bilgisayar programı nasıl bişey, bilindik programlardan birini mi kullanıyor.

kutu konusunda tecrubem vardır, binbir şekil yapabilirim bunu

sadogan

Usb  uzatma koblosu sorunu çözmezmi.

bocek

Bu adam şeffaf reçineden kılıf yapmış:
http://www.rjones3.net/projects/clear-resin-usb-drive/

Siz daha güzelini yaparsınız. İçine led-med de koyarsınız şekil olur.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

eml581

hocam bu eleman ne işe yarıyo kutu içine koymak istediğiniz ben ilk defa duydumda

muhittin_kaplan

@z hocam microusb yi illa arkaya koymayız yandan koyarız. hem illa microusb şart değil sonuçta probe olacak.
Kısaca ben bu görünüme sahip bir ürün almam eğer başka bir örneği varsa.
(o kutuyu yaklaşık 6 yıl kadar önce kullandım, hatta ellerinde yoktu pcb çizimi yapacağımdan dxf dosyasını istemiştim-stoklarında yoktu- şeffaf olan ve mat olarak iki çeşit getirdiler. yukardaki çizim kutuya uturacak kapağı kapatılacak şekilde)