Android cep telefonuna PC ye baglanan usb donanımlar bağlanabilirmi?

Başlatan z, 24 Ağustos 2015, 10:03:08

z

HID özellikli USB cihazı android ceptelefonuna bağlayabilirmiyim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

MCansız

Telefonun otg yi destekliyorsa oluyor yoksa usb den voltaj alamıyosunuz

LukeSkywalker

OTG destekli telefonlara bağlanabilir.  Eğer senin scope için bir yazılım yapmayı düşünüyorsan B4A kullanabilirsin.

z

Mevcut telefonlar için % vermek mümkünmü? Yoksa çoğu telefon bu isteğimi desteklemiyormu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

LukeSkywalker

http://www.iball.co.in/File/Product/Drivers/OTG%20Devices%20Support%20List.pdf
Sen şu cihazı bir sonraki versiyonda bluetooth ile yap abi bence. Lipo bataryada koydun mu usb'den de şarj edilebilir yaptın mı tadından yenmez. Bluetooth içeren windows ve android telefonlarla da kullanırsın.

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

engerex

Her telefon ve tablet USB OTG desteklemeyebilir.
Her telefonda BT olmasına rağmen her tablette yok.
Wifi desteği olmayan akıllı telefon ve tablet bilmiyorum.

---------
OTG desteği bazı modellerde fabrika çıkışlı olarak destekleniyor. Bazı modellerde yazılım ile eklenebiliyor (garanti dışı kalma riski var). Bazı modellerde ise donanımsal engellerden dolayı yazılımla da eklemek mümkün değil.

Bir dönem ülkemizde en çok satılan telefon General Mobile Discovery'de USB OTG yok ve yazılımla da eklenemedi. Genelde: Samsung, Sony gibi firmalar sadece bazı yüksek modellerde desteklemeyi tercih ediyor. Çinli markalarda ise fabrika çıkışlı oluyor.

Elinde resimdeki microUSB-USB kablo kablodan olan varsa flash disk takarak deneyebilir. OnePlus One ile başarılı.

polleme

Telefonun özelliklerine bakılarak görülebilir. En kötü bir OTG kablo alınıp denenir. OTG kablo çok ucuz ve o telefonla çalışmasa bile başka telefonlarda bir şekilde kullanırsınız.

mozkan87

Alıntı yapılan: engerex - 24 Ağustos 2015, 11:31:26
Her telefon ve tablet USB OTG desteklemeyebilir.
Genelde: Samsung, Sony gibi firmalar sadece bazı yüksek modellerde desteklemeyi tercih ediyor. Çinli markalarda ise fabrika çıkışlı oluyor.
+1

muhittin_kaplan

muhendisbey

Lg g2 kullaniyorum. Bende var. Modelden modele bile degisiyor. Ancak otg genele vurursak yuzde 70 yok. Sadece ust klasman telefonlarda var. Otg olanlarin da yalnizca bir kismi driverlara sahip. Bazi telefonlarda otg yazilimsal olarak kapali. Root yetkisi ile yada guncelleme ile acilabiliyor. Asus zenfone 5 ve 6 buna ornek. Otg tabletlerin cogunda destekli eger isinize yararsa.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ipek

LG G3 D885 kullanıyorum bunda mevcut imiş,araştırırken bu telefonun NFC anteninden kablosuz olarak şarj cihazınında piyasada olduğunu öğrendim,hayda yine masraf çıktı.

polleme

LG G3 D855 var bende de ve OTG kablo ile USB bellek kullandım, sorun yok. Hatta USB SDR modülü bile gördü.

mehmet

Alıntı yapılan: ipek - 25 Ağustos 2015, 01:24:45
LG G3 D885 kullanıyorum bunda mevcut imiş,araştırırken bu telefonun NFC anteninden kablosuz olarak şarj cihazınında piyasada olduğunu öğrendim,hayda yine masraf çıktı.
Hocam çok pahalıları var. Onlardan
alacaksaniz bilemem ama 20$ altını hiç
tavsiye etmem.
İsteyen olursa test etmek için verebilirim.
Dandik olanlarından almıştım. 
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr